Kertokaapa miten umpioita saa säädettyä?? Tiedän kyllä että autossa on sähköinen valojen korkeuden säätö, mutta nyt on niin että niiden säätövara ei riitä. Umpio lienee saanut joskus osumaan, kun näyttää niin alas.
Valojen säätö??
2
587
Vastaukset
- Jamppa1
on kuuden millin kuusiokoloruuvilla mutta voi olla muukin systeemi, enpä ole poloa säätänyt. Polttimo kannattaa kanssa tarkastaa, usein nuo viat korjataan ihan sillä että laitetaan kunnolla paikalleen.
- Poulos&Haynes
Korkeussäätöön et tarvitse työkalua, mutta ruuvitaltasta on apua.
Kun katsot valonheitintä suoraan edestä päin, näet kaksi reikää valon yläpuolelle. Ja jos katsot tarkasti reiästä sisään, näet muovisen säätänupin, jossa on hahlo ruuvitalttaa varten. Auton kyljen puoleisesta ruuvista säädetään vertical adjustment.
Vilkun lasin viereisestä kolosta näet kuitenkin säätöpyörän, josta valojen korkeussuuntausta on helppo säätää sormella.
P.S. Osta Haynesin opas nro 3500
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1066782
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h885072Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1113329Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p333212Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska272368Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191726Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961371Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3391312Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311226- 48994