Luotettavalta taholta olen saanut kuulla että Perttu olisi saanut yllätys kutsun linnan juhliin.Oliskohan kenelläkään tähän varmennusta. Toivottavasti pitää paikkansa,sillä kyllä Perttu sen kutsun on ansainnut.
Perttu on ihana.
PERTTU LINNAN JUHLAAN !
15
2807
Vastaukset
- masa
Panaan Pertulle tehtävä. Seisomaan kovennetua näin olis kåynyt vuonna 45-49 pikkupojille,.puolustamaan. SUOMEA:Suomen parhallae paikalle. Luoti suussa Suomussalmallav.49 Pakas on meidän turva.
- Sitten
ainakin ensi vuonna niin käy!
Perttu on ihana! - letkautus
Heräää nyt jo juttuihisi! Saman tien Robinson-voittajat ja Miljonääri-Jussi funeineen linnan juhliin....
- Perttu eri asia
En katsonut tuota miljonääri-jussia kuin yhden jakson, en muista edes voittajaa.
Sama Robinssonin kanssa, katsoin jossain vaiheessa kaksi jaksoa, ei ketään jäänyt mieleen.
----Tarkoitukseni ei ollut katsoa tätäkään BB-ohjelmaa. Kerran alussa katsoin vähän matkaa, vilkaistaksseni, minkä tyylinen ohjelma on: Huomasin Pertun ja ihastuin tuohon ihanaan nuoreen mieheen ja niinpä sitten aloin seurata tuon Pertun taivalta tuolla ohjelmassa. Muuten ei ole tapana katsella noita. Perttu on ihana! Hänessä on karismaa!
- Pöh...
Jos perttu linnanjuhliin uskoisin sen olevan katastrofi... Perttu kun on sellainen vähän sählä... En tarkoita tätä millään pahalla, mutta Perttu nyt on Perttu! :)
- ei varmasti
Perttu todella fiksu ja asiallinen nuori mies!
- äo 30-40
ei varmasti kirjoitti:
Perttu todella fiksu ja asiallinen nuori mies!
Tuota ei tietenkään huomaa ne, joilla äo on samaa luokkaa.. jätkän jututhan olivat ala-asteen tasolla.
- Terhifani
Kuulemma Terhi on Pertun daamina, asunaan vartalonmyötäinen unelma... :)
- niin noeasti kuin pääset!
Eiköhän helpota ilveily!
- En muista, koska
viimeksi oisin nähnyt noin ihanan uuden tuttavuuden/tv. Oikein ihana löytö tuo luonnonlapsi. Perttu-fani
- eieiei
pertun pitää mennä juhliin. Maailman paras hauskuttaja :DD
- martina
mielummin tiina linnan juhliin
- sitä tiinaa
Mimmonen se oli, en kyl välitä tietääkään.
Perttu on ihana!
Ei ollenkaan mahdotonta.Voi hyvinkin olla että ensi vuoden Linnanjuhlissa Perttu olisikin.Näkyhän sinne kutsun saanu ensimmäinen Idols voittaja Hanna Pakarinenkin tänä vuonna.
- mietihän..
..Hannasta on sentään silmanruoaksi, mitä Pertusta ei voi sanoa.. eihän noita Pertun juttujakaan jaksa kuunnella kuin ne joiden äo on lähellä kenganumeroa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu4573908Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä
Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä3181662- 1161486
En kadu sitä, että kohtasin hänet
mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n891454Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991388Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..
...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n591346- 501276
Helena Koivu : Ja kohta mennään taas
Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi931204- 441059
Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."
Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa331047