yöllä,oli ollu ambulanssi ja palokunta pitseria välikön lähellä.
mitä välikadulla tapahtu?
yks vaan
238612
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
helvetin utelias ääliö!
siinä jäi tyttö todella pahasti auton alle. auto oli ajanut pois paikalta!! punainen E mallin Kadetti! Toivottavasti selviää kun lensi sellaisella kaarella katuun..
toivotaan että selviää. On todella raukkamaista lähtee pakoo tollasessa tilanteessa, kun kuitenki aika moni varmaan tietää kenen auto oli ja kuka ajoi.
kuullut mitään jos multa kysytään.
On parempi pitää suu kiinni,jottei käy silmin-näkijälle huonosti!!!
Miten ajattelisit,jos läheinen omaisesi olisi joutunut yliajetuksi? Kehottaisitko silminnäkiöjöitä olemaan hiljaa?Kyllähän nämä luuserit olisi saatava vastuuseen.Taikka hirttäähän nämä joutaisi.
Lisää kakkua vaan yliajajalle, tältä palstalta löytyvät todisteet todistajan uhkailusta!
Jos olette yliajajan nähneet, ilmoittautukaa poliiseille. Silminnäkijä kirjoitetaan muuten yhteen.
yöllä, että yliajaja olisi ollut vielä kännissä:(((
olin nimittäin pari viikkoa sitten todistajana eräässä jutussa.Toinen tekijöistä oli tappanut ja toinen tuotiin linnasta tuomiolle.Syytetyt istuivat vaan hiljaa ja kuuntelivat,todistajilla on vaan v....maista kertoo siellä edessä mitä oli nähnyt.Jos näin vakavasta jutusta on kyse on parempi että on todistajia.Minäkin ajattelin ensin että syytetty on heti mun kimpussa van ovat nyt molemmat linnassa eikä peloita kun vapautuuvat.Ajattele jos omalle kohdalle sattuu joku vakavampi rikos ja kukaan ei nää mitään vaikka tiedät että silminnäkijöitä on.Pikkuasioita en minäkään nää kun niistä ei saa mitään.
huh huh TÄMÄ ON MILIPIDE PALSTA, EI OIKEUSLAITOS.
MIELIPITEEN JA SANANVAPUS ON JA ONNEKSI ERI KUIN AKRESSIIVISTEN POIKAIN.
kATSO MITÄ HYVÄÄ YMPÄRILLÄSI ON. kATSO MITÄ HYVÄÄ YSTÄVÄ KIRJOITTI. EPÄKOHTIIN TUIJOTTAMINEN ON SISÄSYNTYISTÄ AHDISTUSTA... HYVÄÄ ITSETUTKISKELUA
kANNATTAA HANKKIA PLJON YLEISÖÄ KÄRÄJÄSALIIN. ASINAJAJAT RAHASTAVAT KANSAA, JA ETENKIN SYYTETYN KANNATTAA VARMISTAA ETUNSA.
NAKKIVARAS SA ENEMMÄN KUIN TURPAANJYÖJÄ OLIN YLEISÖNÄ... LIEKKÖ POLIITTISET VALTASUHTEET SELLAISIA. ONKOS KAJAANISSA MUITA PUOLUEITA KU KEPU. HERRA VARJELKOON JOS SYYTETTY OMAIS TOISEN TAUSTAN... TÄMÄ ON SITÄ OIKEUTTA, JOTA EN OLE NÄHNYT.
ALKOHOLISMI ON SAIRAUS JA TUTKIMUKSEN MUKAAN VASTA 200 KERTAA HUMALASSA AJANUT JÄÄ KIINNI.
MISSÄÄN SAIRAUDESSA EI OLE ITSE ITSEÄÄN KILTÄVÄÄ MEKANISMIA KUIN ALKOHOLISMISSA.
SE SAIRASTUTTAA 8-20 IHMISTÄ YHDEN JUOVAN HENKILÖN LÄHIPIIRISTÄ. ITSE JUOVALLA EI SIIS OLE ONGELMAA PUOLISO LAPSET VAIN PUHUVAT ASIASTA JA SE LOUKKAA AINA JUOVAA IHMISTÄ.
KORTIN MENO ON HYVÄ ASIA, EI RIITTÄVÄ JOS ON TAUTIA.. SUOMESSA SAIRAUDESTA EI TIEDETÄ JA PUHUTA. POLTA RATTIJUOPPO PÄIVÄSSÄ ON MUN MOTTO.
AUTOT VALTIOLLE MYYNTIIN. KYSE TYÖSSÄ KÄYVÄSTÄ VÄESTÖSTÄ JUOVA TARVII TYÖN KULISSIN PITOON JA YDIN PERHEEN. USEIN KUOLEMA KORJAA ENEN HAVAHTUU JA KULISSIT PYSYY.
KUN EI OIKEIN NÄE (näppäimistössä on sellainen hassu painike nimeltään caps-lock josta saa isot kirjaimet pois päältä)
Onko sulla mitään siellä pääkopan sisällä?jos tuollaisi juttuja ajattelet, että todistajien kannattaa olla ihan hiljaa niin melko idiootti oot...aina ihmisten pitää vastuunsa kantaa teoistaan..muuten ei opi!
tuntomerkkejä?
mitään. Saa kai ambulanssikuskitkin ajella.
Lehdissäkään ei halastua sanaa.
Joten se siitä paskan vaahtoamisesta.
Keskittykää edes asiaan, kakarat!
kainarissa tilaa kauppalehti maalainen.
valitettavasti siellä todella tapahtui. hmettelin kyllä itsekin miksi lehdessä ei ollut mitään. Toivottavasti alle jäänyt voi nyt hyvin ja kuski sadaan kiinni.
jääny kotiin niin ei olis jäänyt auton alle.
Niin, ja jos tätillä olisi munat, niin se olisi setä!
sitä kun humalassa liikkuu parempi tissutella kotona.
Siellä on taas tietämättömät päässeet juoruamaan :)Kyllä siellä välikadulla todellakin tapahtui yli-ajo ja kuski pakeni paikalta.Kaveri selvisi onneksi vähillä vammoilla!Videokuvaa on ja epäillykset on..eiköhän tekijä kiinni saada..
Kaveri on onneksi selvinnyt hyvin siitä onnettomuudesta ja on jo palaillut työelämään. Poliisilla on ollut epöäilyjä, mutta mitään varmaa ei ole vielä yliajajasta. Selväähän on, että näinkin pienessä kaupungissa se saadaan selville ennemmin tai myöhemmin.