Kävin vastikään sivustolla rakkausrunot.com tuttavani pyynnöstä katsomassa ja lukemassa runoja ja tarkkailemassa sivuston toimintaa.
Loin tunnuksen ja täten pääsin arvostelemaan sekä kirjoittamaan sivustolle.
Noin kahden viikon aikana, luin äärettömän paljon hyviä runoja, myös aivan uskomattomia tuotoksia. kuitenkaan en voinut olla huomaamatta sellaista seikkaa että sivuston ylläpitäjillä ja ns. jäsenillä oli aivan erityinen kerhonsa, he arvostelivat ainoastaan toistensa tuotoksia, mikä heille suotakoon, suomi on vapaa maa.
Jäi vain mietityttämään kuinka moni hyvä mutta arka kirjailijan alku hakee jonkinlaista tunnustusta myöhempää mahdollista tulevaisuutta ajatellen.Homma tyssää siihen ettei saa vastakaikua ollenkaan.
Tätä ajatusta sivusto ei palvele ollenkaan. mieleeni tuli että, ylläpidolla on oma ns.runopiiri ja kuinka helppo sieltä on etsiä inspiraatiota, rumemmin sanottuna varastaa toisten ajatuksia...
pyysin paria tuttavaani (arvostettuja uuden sukupolven runoilijoita) myöskin perehtymään asiaan hieman ja samaa mieltähän he olivat. Moni lahjakkuus jää huomaamatta näiden kerhon jäsenten kommentoidessa useita mitäänsanomattomuuksia,
Ja jäsenten mennessä siihen mukaan.
Rakkausrunot.com on todellakin muutaman pöytälaatikkorunoilijan oma runopiiri.
Maksa jäsenmaksu, ehkä tulee pari kommenttia vain jos jaksat myös kehua täyttä huttua jota siellä paljon viljellään.
Jos muuten vain haluat kirjoittaa muista nimimerkin tärkeys, älä missään nimessä laita samantyylistä nimimerkkiä kuin jäsenmaksunsa maksanut jäsen, tällöin sinua kehoitetaan muuttamaan tai jopa poistetaan nimimerkki Säännöt sanovat että jäsenen nimimerkki suojattu) itse en tätä löytänyt säännöistä, ehkä päivitys myöhässä?
Puolestani nämä RUNOILIJAT mitä nimitystä he itsestään käyttävät, saavat rauhassa jatkaa harrastustaan. Tuttaviani eivät inspiraationlähteenä enää käytä.
perehtykää mm.ajatus tai toukokuu sivustoihin. Nämä toimivat. T. M.Ahomaa
rakkausrunot.com
asiantuntija
1
199
Vastaukset
- hannamari92
enpä ole asiaan perehtyny.kyllä nuoret ainakin toistensa runoja kommentoi, en tiedä sitten aikusista.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 885516
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804732Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1113047Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv892958Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p232584Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.612039Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska251976- 321523
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1141439- 1851328