kämppä on remontissa, illalla oli ilmestynyt lattialle pieni kasa veristä p*skaa. Ikkuna oli ollut auki, voisko se olla lepakon tuotos vai onkohan rotta päässyt sisään jostain seinän välistä? Mitä pitäisi tehdä?
Rottia?
kämpässä
61310
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Monet pitävät lemmikkinään käärmeitä. Ehkä sun naapuriltasi on karannut kobra tai vastava. Osta kaupasta marsu ja jätä se syötiksi. Nappaa käärme, jahka se tulee apajille.
Oletko varma että et ole unissasi käynyt tarpeilla ja unohtanut pyyhkiä. Rottien paska ei ole veristä. Lepakoista taas tulee samanlaisia papanoita kuin jäniksistä.
Oli kuka oli hän tarvitsee kyllä lääkärin apua.
Jos se olikin karhun ns. marjapaska ja vereksi luulemasi aine olikin puolukan kuoria.
Tuo on täysin mahdollista ! Asia selvinnee parhaiten maistamalla. Mikäli pökäle maistuu puolukalta on pihapiirissäsi karhu ilman kunnollista talviunipaikkaa.
Arvaanpa ,että tapahtui kalliossa, Kallion asuntojen kellareissa on paljon rottia ja ne tulevat usein huoneistoihinkin, tämä on vanhan alueen ja vanhan asunnon haittatekijä, mutta hyviä puolia löytyy niin paljon, kuten ne 200. bubia, lukemattomia hoito ja hierontapalveluita, kaiken tuon vuoksi joutuu kestämään vähän rottia ja putkiremontteja!
Kallion on Pop
tämä on selvä tapaus, naispuolinen laitapuolen kulkija, jolla on kuukautiset on käynyt yöllä tarpeilla.