Pikkusiskoni oli todella nuori silloin,kun tämä sattui.
Pelkään ihan hirveästi hämähäkkejä joten opetin siskoani lausumaan hämähäkki sanaa ja näytin millainen se hämähäkki on. No eihän se oppinut vaan toisteli kokoajan,että ämmiäkki,ämmiäkki..=)
Eräspäivä istuimme pihalla peitteenpäällä ja siskoni alkoi toistelemaan ämmiäkkiä kauheasti ja ajattelin siinä,että ompa ihana kun se opettelee ja sanoin sille,että hämähäkki ei ämmiäkki ja rupesin muistaakseni hiuksia haromaan niin kädelleni tippui minun mielestä isokin hämähäkki.
Sain kauheat sätkyt huusin vain,että saamari äkkiä pois tuo minusta!
Sen episodin jälkeen se ämmiäkki muuttui saamaliksi..=) Muistan parikin kertaa kun siskoni osoitti sormella hämähäkkiä ja sanoi,että saamali. Onneksi hän oppi sitten saamalin oikean nimen..
Tämmöistä
araknofobiainen sisko
1
775
Vastaukset
- ....
Se on kyllä jännä kuinka nopeasti lapset oppivat juri sen mitä ei tarvitsisi :-)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 996003
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804772Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv963025Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p262810Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262095Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191506Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3351057Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?851028Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚125960- 48764