näyttelyssä kun se pidettiin meillä suomessa,helsingissä.Jäikö mieleenpainuvia muistoja? Oman rotuni kohdalla oli osanottaja tullut etelä-afrikasta saakka -huh huh..
Kävittekö
3
216
Vastaukset
ja sininen ja valkoinen maailmannäyttelyn logolla varustetut Aalto vaasit ovat kunniapaikalla kirja hyllyssä.
Se on näyttely joka ei unohdu koskaan.- griffoneiden
osalta,oliko osanottajia kilvoittelussa mukana sankoin joukoin.Entä muistatko oliko joku matkannut koirineen pikänkin matkan takaa? Harmittaa etten säilyttänyt "näyttelyleutteloa" mutta sitä oli mielenkiintoista selailla.
griffoneiden kirjoitti:
osalta,oliko osanottajia kilvoittelussa mukana sankoin joukoin.Entä muistatko oliko joku matkannut koirineen pikänkin matkan takaa? Harmittaa etten säilyttänyt "näyttelyleutteloa" mutta sitä oli mielenkiintoista selailla.
jäljellä. Paljon niitä oli Griffoneitakin mukana kaikenkaikkiaan. Tuuria meillä ei ollut eli maailmanvoittajaa ei sieltä tullut titteleihin, mutta vaasit tulivat kyllä ja isot sellaiset lahjaksi ihan muista syistä.
Uusia tuttavuuksiakin tuli kiitettävästi ja valokuva arkisto karttui. Tunnelma oli myös ainutkertainen ja loppukehät upeita. Finlandia jäi mieliin unohtumattomasti. Sellaisen kokee vain kerran elämässä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h644231- 674181
Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1072900Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv552782Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.551992Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p211989Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska151669- 321503
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1091343- 1801271