Olen tekemässä yksityiselämän puolella suuren ratkaisun. Näetkö, että olen oikealla polulla?
Mitä sanoopi kortit urapuolelle? Näetkö suurta muutosta; hankkeen onnistumista vai pientä muutosta nykyisen ammatin puitteissa?
Ja lopuksi, näetkö muuttoa uuteen kotiin?
Kiitos etukäteen..
Kysyisin Aslan..
2
189
Vastaukset
- Aslan56
Yksityiselämällesi nostin kortin Sauvojen Ässä
Avainsanat: korkea tai voimakas energia, transformaatio
Sauvojen ässä on tarotpakan toiseksi korkein energiakortti. Se kuvaa kaikkien esteiden poistamisen jälkeen vapautuvaa energiaa. Kun kaikki esteet on raivattu tieltä, kaikki elämänalueet ja tasot uudistuvat. Elävöittävä voima täyttää koko olemuksesi uudella valolla. Seuraava askel esteiden poistamisen jälkeen on löytää oikeat puitteet, joissa vapautunut energia voi toimia.
Sinulla on valtavasti energiaa, jonka voit kohdentaa haluamallasi tavalla.
ja työasioille kortti Maljojen kymppi - Täyttymys
Avainsanat: tyydytys, täyttymys, säteily
Älä puutu asioiden luonnolliseen kulkuun, sillä kaikki tapahtuu omalla ajallaan.
Elämä antaa sinulle kaiken, mitä tarvitset ollaksesi onnellinen.
Sinun ei tarvitse tehdä mitään erityistä - vain elää täysillä.
ja asuntoasialle Suurten Salaisuuksien kortti TasapainoAvainsanat: tasapaino, omankeskuksen löytäminen, vastakohtien tasapainottaminen, oikeudenmukaisuus
Tämä kortti kehottaa välttämään kaikkia äärimmäisyyksiä jokapäiväisessä elämässä. Se saattaa viitata joihinkin tunteitasi häiritseviin tapahtumiin tai asioihin, jotka liittyvät ihmissuhteisiisi, työhösi, raha-asioihisi tai johonkin luovaan toimintaan. Nyt tarvitaan täydellistä sisäistä tasapainoa ja omassa keskuksessa pysymistä jos upeiden uusien ideoiden halutaan kantavan hedelmää. Tasapainoisesta lähtökohdasta käsin kaikki kehittyy tasapainoisella tavalla: omalla ajallaan ja tarkoituksenmukaisesti.
Elämän myrskyt heittävät meidät pois tasapainosta kerta toisensa jälkeen. Elämämme on jatkuvaa vaihtelua sen välillä, milloin olemme tasapainossa itsemme kanssa ja milloin emme. Tämä juuri opettaa meitä hetkestä toiseen olemaan entistä tietoisempia, jotta pystyisimme säilyttämään sisäisen rauhan ja selkeyden, kun olemme sen kerran löytäneet.
Kun keskityt omaan voimaasi, voit ymmärtää selkeästi todelliset päämääräsi ja saavuttaa ne. Ole levollinen ja rauhallinen.
-aslan56-- Tidosta kiitollinen!
Kiitos Aslan!
Tuntui hassulta, että kirjoituksesi oli kuin suoraan ajatuksistani ja elävästä elämästäni.
Tiedän toki, että elämä menee niinkuin sen kuuluu mennä, mutta sen hyväksyminen on vienyt aikaa ja tietysti energioitakin. :-) Nyt jo hivenen vanhempana olen tietoisesti pyrkinyt muuttamaan ajatteluani tuohon suuntaan, että nauttisin jokaisesta päivästä sellaisenaan. :-)Ei onnelisuuteen paljoa tarvita, niinhän se on.
Energiaa minulla taas riittää, se on totta!! Vuosia olin todella tiukoilla, mutta tänä vuonna ja vuoden loppupuolella on palikat alkanut loksahdella ja toden totta tuntuu, että pystyisin/jaksaisin vaikka kiivetä vaikka Eiffel-tornin huipulle. :-)
Joka tapauksessa, sain tästä taas uutta puhtia ja odottelen onnellisena ja jännittyneenäkin, mitä kaikkea jännää elämä vielä tarjoaakin!
Kiitos Sinulle ja siunausta ja kaikkea hyvää!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p455060Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1131594Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "481229Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella101169- 131113
81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome171007Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy76969Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v3875Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah57779Junan alle
Kuka päätti tai yritti päättää päivänsä jäämällä junan alle ja aiheutti sen takia veturikuskille ja muille traumat..?27753