Paikat lentokoneessa

matkallekko?

Jos otamme (3 henkeä) äkkilähdön ja lähdemme ulkomaille niin onkohan koneessa enää mitään mahdollisuuksia saada vierekkäisiä paikkoja? Pahin pelkoni on, että joudun sen 6h lentomatkan istumaan yksin ja kun en ole lentokoneessä ollut.

4

1020

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ennen lentoa

      Muistini mukaan paikkajako pakettimatkoille tehdään 1 viikko ennen lentoa. Silloin kukuin vararaus pyritään asetamaan vierekkäin ja yksittäismatkaajat saavat käytäväpaikat, kun 2 tai useamman paikan varanneet jaetaan ensin riveille.

      • on minulle

        kerrottu tehtävän ainakin Finnairilla n. 2 viikkoa ennen lähtöä. Me on äkkilähdöilläkin saatu vierekkäiset paikat.


    • Jii

      ainakin voit varata paikat etukäteen pientä korvausta vastaan.

    • jaot

      Vaikka matkamme oli tilattu noin kaksi kuukautta ennen lähtöä, meillä kahdella hengellä oli paikat käytävän molemmin puolin sekä meno- että tulomatkalla. Ja koneen perällä juuri vessan ovien vieressä, jossa kaikki pitivät kättään pääntuissamme. Se on kaikkein pirullisin paikka koko koneessa, kun kanssamatkustajat tönivät ja heiluttavat selkänojaa koko ajan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      97
      4399
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3273
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2360
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1368
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      999
    6. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      32
      996
    7. Minulla on käsitys

      Ettet ole kovin se k s uaalinen ihminen.
      Ikävä
      25
      990
    8. 153
      985
    9. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      914
    10. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      862
    Aihe