Apua! Rodney jumissa!

Tuija

Hankittiin 7-v. pojalle Pleikkari ja siihen Robots-peli (Rodney keräilee blueprinttejä yms). Kävi niin että peli oli pojalle liian vaikea ensimmäiseksi peliksi, mutta mutsi jäi pelaamiseen koukkuun! Olen viikkokausia takonut sitä ja päässyt (vasta!) viidennelle tasolle eli Bigweldin tehtaaseen. Nyt meinaa mennä hermot koska olen jäänyt jumiin enkä pääse enää eteenpäin!!! Pelaaminen on jäänyt tilanteeseen, jossa Rodney on hypellyt sellaisilla teräksisillä tasoilla korkealla rakennuksen ulkoreunalla ja kerännyt 16 blueprinttiä. Rodney vei blueprintit sinivihreälle robotille joka odotti ylimmällä tasolla. Robotti antoi Rodneylle ohjeen, että ylittääkseen edessä olevan kuilun Rodney voi toiminnolla (X X kolmio) ottaa kiinni siitä pienestä lentävästä robotista (joka seuraa sitä koko ajan) ja lentää kuilun yli toiselle puolelle. Tein juuri näin (noin 200 kertaa!) mutta Rodney ei pääse kuilun toiselle puolelle. Saavutettuaan toisen puolen reunan Rodneyn ote irtoaa ja se putoaa alemmalle tasolle. Miten Rodney pääsee lentämään perille asti? Onko mun pelissä vikaa vai onko tässä joku jippo mitä en ole keksinyt? Osaako joku auttaa (pliiiis!).

1

385

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      70
      4505
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      105
      3759
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      127
      3426
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      35
      1958
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      69
      1911
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1209
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      94
      979
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      125
      922
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      55
      905
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      827
    Aihe