Mikä mua vaivaa ku mul on jo pidemmän aikaa ollu kutinaa alapäässä ja tullu sellast "tahnaa" valkovuodon sijaan? Mun poikaystävällä todettii just hiivatulehdus et tarkottaaks se sitä et mullaki on? Ja jos on ni tarviiks mennä lääkärii asti et saa apua vai saaks apteekist jtn ilman mitää reseptiä ja paljon suunnillee maksaa? Mä oon kyl vast 16, et en kyl tiiä vaikuttaaks se mitenkä asiaan.
Apua..
Hiivaako?
3316
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
sitähän se varmaan on...Apteekissa on ihan hyvä valikoima reseptittömiä lääkkeitä hiivatulehduksiin, kysy vaikka apteekissa neuvoa...hinnat on noin 7 eurosta ylöspäin (muistaakseni)riippuen merkistä.Kannattaa hoitaa itsensä ennenkuin harrastaa seksiä, niin pysyy ukkosikin puhtaana 8)
säästit mult tosi paljon aikaa ja vaivaa:)
Sinä olet vasta 16-vuotias ja kyseessä on siis ensimmäinen hiivatulehdus / hiivatulehdusepäily ?!
Suosittelen, että menet lääkärille ja labrakokein varmistetaan, että todella on kyseessä hiivatulehdus näin ensimmäisellä kerralla. Älä rupea itsehoitamaan millään voiteilla ja puikoilla.
Jos poikaystävälläsi on todettu hiivatulehdus, niin on paljon mahdollista, että myös sinä olet sen saanut. Käyttäkää kondomia suojana. Hiivatulehdus tarttuu helposti ja myös uusii helposti !