Mielestäni Big Bother oli ihan hyvää viihdettä. Täytyy tunnustaa että jäin usesampaan otteeseen seuraamaan sarjaa iltaisin vaikka nukkumaanmeno olisi jo ollut paikallaan. Mutta kaikella rajansa.
BB on jo historiaa, mutta mitä tapahtuukaan? Subtv esittää ohjelmaa 'Voittajan viikko ja Perttu esiintyy suunnilleen miljoonassa tv-ohjelmassa. Kaikista säälittävintä on kuulla jokaisessa (kaikissa näkemissäni) ohjelmassa Pertun jankuttavan voittaneensa rehellisyydellään, aitoudellaan ja huumorintajullaan. Jo riittää. Tiedän että kanavaa voi vaihtaa, mutta minkäs teet kun Pertun naama vilkkuu muutoin seuraamissani ohjelmissa jatkuvasti.
Onko pakko yrittää jäädä julkisuuteen kun ei ole mitään uutta annettavaa? Vai onko joku kuullut Pertun sanovan mitään uutta talosta lähdettyään? Tajuan että voittajan elämä luultavasti on yhtä hullunmyllyä, mutta kiinnostaako se ihan oikeasti niin isoa yleisöä että Perttu halutaan jokaikiseen , tai ainakin jokatoiseen tv-ohjelmaan?
eikö jo riitä?!?!
4
470
Vastaukset
- caitlin
kaikki muutkin pudonneet kilpailijat ovat olleet lööpeissä ja kaikenmaailman kissanristiäisissä moneen kertaan,kuten iina, hannaja minna .voittajako ei saisi esiintyä ollenkaan,olet aika omituinen mielipiteinesi.voittaja saa takuulla hehkuttaa yhden viikon voittoaan.onnea perttu näistä kitisijöistä ja kadehtijoista huolimatta.
- hölmö..kun ...
ei tajua, että voittaja on median riistaa ja saa ollakkin aina uutisissa tai muussa mukana.
- Neito
Tuskin Perttu on tunkenut itse itseään jokaiseen ohjelmaan...eiköhän se ole jo aikaa sitten päätetty missä ohjelmissa voittajaa juoksutetaan...
En ollut kenestäkään kilpailijasta kuullut mitään ennenkuin Perttu oli tässä eräänä aamuna ylex haastattelussa ja näkyihän tuo telkkaristakin.Oli ihan kiva kuulla BBstä taas=).Oikeassa olet siitä että varmasti kaikki haastattelut tulee olemaan aika samanlaisia, joten joudumme ilmeisesti kuulemaan samoja juttuja uudestaan ja uudestaa.Siksi olisikin hauska nähdä myös kilpailun muita henkilöitä näissä ohjelmissa.Itse en ainakaa ole heitä mistään bongannut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1101074
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82804Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat262586Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede16572- 65531
- 92518
- 26492
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.47491- 42447
- 47427