Hyvä ruoka merkki 30kg kultsun ja irl.setterin sekotukselle. Mahd. vähän allergisoiva...
Syödään täl hetkellä hillsin puppy large breediä, mutta ongelma on se että on kallista...sitä täytyy antaa taulukon mukaan niin paljon...joka tulee vielä kalliimmaksi. Niin...ja kun suositus on 625g niin meidän hurtalle saa hyvällä säkällä meneen sitä 300g.
Muuten...mitäs olette suunnitelleet koirien kans joulun vieton? Oletteko ajatelleet lähetellä sukulaisille kortteja joissa koiranne poseeraa tonttu lakki päässä;)? Kovasti olemme yrittäneet, mutta Emma repii tonttulakin päästä juuri kun saan sormeni kameran liipasimelle...*wirn*
Kertokaahan.,.
6
394
Vastaukset
syötän pro formance sarjan ruokia ja olen tyytyväinen tosi pieneen päivä annokseen ja koiran kuntoon sekä siivoamiseen :) ja 32e/15 ja sinne suuntaan..
- carri
bento kronenia.löytyy vaikka mihin lähtöön ja meillä allergiaa yhdellä koirulilla ja lammas riisillä pysyy hyvin kurissa.myös tästä energinen ruoka kokeiltuna ja tosi hyvää.hyvä hinta laatu suhde.mustin ja mirrin raksuissa on myös mielestäni hyvä hinta ja laatu=)
- Pleura
niin...eihän ainkaan tietääkseni mustin ja mirrin sapuskoissa ole pentu ruokaa? Vai muistanko väärin...hmm..
Niitä on kovasti kehuttu.
- Cindy85
Itse olen todennut HauHaun kana-riisi raksut aika hyvälaatuisiksi. Marketeista saa ja hinta on halvempi kuin eläinkaupan ruuissa. Yli 30% lihaa ja täysin vehnätön. Näyttää myös maistuvan hyvin. Oman koiran hilseily vähän helpottui noilla ja ruokaöljyllä..
- Sani
Meidän allergiselle sopii James Wellbelovedin ruoat, http://www.shetland.fi/ sekä Advancen sensitive, joka on kalapohjainen.
- toi..
ainaki me syötetään serti frisciesii ja pedigreetä sekasin,saa marketesta eikä oo kallista:) hyvin maistuu!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 16212387
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1525436Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454640Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1393659Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392758Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191926Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1071656Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3641617Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1021516Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361461