Vanha ikä alkaa jo tuntua Toyota Hiace-malliston myynnissä,jotain pitäisi tehdä:

Tehokkaampia D-4D-moottorei...

7

1485

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tämä....
      • eeevv

        Kyllä romahtais myynti tuollaisia myytiin 80 luvulla ei nykypäivänä mut eihän tojo osaa tehdä vieläkään kunnon pakua.


      • VW Transporter myy paremmin...
        eeevv kirjoitti:

        Kyllä romahtais myynti tuollaisia myytiin 80 luvulla ei nykypäivänä mut eihän tojo osaa tehdä vieläkään kunnon pakua.

        Mutta pakko Toyota on jotain tehdä Toyota Hiace-mallistolle,koska muuten se ei todellakaan enään pärjää myynnissä!!.Esim.vakiovarusteiden määrää pitäisi kasvattaa,ajonvakaudenhallinta-järjestelmä saisi tulla ainakin lisävarusteeksi j.n.e!.
        Aktiivisen ja passiivisen varustuksen määrää saisi kasvattaa!.


      • Alphard

        Ei tule tuo tylppänokkaversio Eurooppaan. Itse asiassa tuota mallisarjaa on tehty koko ajan, vaikka meillä ja monessa muussakin maassa myytiin vain tätä etumoottorista versiota.

        Joillakin markkinoilla, kuten Australiassa, on myyty molempia malleja. Tästä etumoottorisesta on käytetty mallinimenä Hiace SBV (=Semi Bonneted Van, eli "pikkukonepeltipaku"). Jossakin taas meillä myynnissä olevasta Hiacesta on käytetty nimeä Granvia.

        Hiace on saanut meilläkin niin myöneisen nimen, että varmaan jotakin tavarankuljetukseen soveltuvaa autoa tullaan siksi nimittämään. Yritettiinhän Yaris Verson pikkupakua nimitellä pikku Hiaceksi.

        Toyota on myös myynyt sielläpäin uudistetumpaa pakua nimellä Alphard, mutta muotoilu taitaa olla niin transistoriradiosta ettei sitä kannata tänne tuoda.

        Toyotan tuotantokin on selvästi eriytynyt Euroopan ja Aasian mallistoihin. Eiköhän jatkossa pakukin tehdä jossakin Englannissa ja suunnitellaan erikseen näille markkinoille. Hyvän ja rahan päälle ymmärtävät hankkivat edullisen ja laadukkaan nelivetoisen Hiacen ennenkuin se korvataan jollakin tuollaisella Vivaro/Primastar/Traffic-yhteistyölaatikolla, johon nelivetoa ei saa mitenkään sullotuksi.


      • Eemeli
        VW Transporter myy paremmin... kirjoitti:

        Mutta pakko Toyota on jotain tehdä Toyota Hiace-mallistolle,koska muuten se ei todellakaan enään pärjää myynnissä!!.Esim.vakiovarusteiden määrää pitäisi kasvattaa,ajonvakaudenhallinta-järjestelmä saisi tulla ainakin lisävarusteeksi j.n.e!.
        Aktiivisen ja passiivisen varustuksen määrää saisi kasvattaa!.

        Kokeilkaa Fitsua tai Fordia tai Folkkaria, niin ymmärrätte!


      • masa

        niinkuin 80-luvun malli.
        Ostaisivat tehtaalle yhden vw-caravellen ja kopsaisivat.Sitenhän ne aloitti 60-luvulla auton valmistukset.


      • Henkka

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      133
      1910
    2. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      834
    3. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      787
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      258
      717
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      64
      698
    6. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      669
    7. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      10
      653
    8. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      633
    9. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      77
      633
    10. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      200
      626
    Aihe