tietäiskö joku hyviä hamsterin nimiä?? Ja muute mikä on paras rotu minkä vois ottaa???
nimi ehdotuksia...???
9
439
Vastaukset
- Nimetön
nimi ehdotus:muru. rotu ehdotus:kultahamsteri.
- Mermaid^^
Itse pidän kaikista eniten syyrialaisista, ja nimi ehdotuksia minulla on aika huonoja^^' Oman hamsterini nimi on Draco ja mietin että antaisin seuraavalle hamsterilleni nimeksi Onii-chan tai jonkun kivan japanilaisen nimen^^
- Nimetön
Kiitos, oli kiva kun vastasit noin paljon mut jos keksit lisää kyl voit laittaa mulle!
- gegs
keksimään nimen sitten vasta kun eläin on saapunut ja tiedät sen luonteen/ulkonäön. Myös virallisesta nimestä voi vääntää jotain näppärää.
Itse en ainakaan tykkää mistään tavallisista nimistä (Nöpöt, Nuput, tikut ja takut.. siis ei helvetti!! :P) joten EN OTA VASTAAN muilta nimiehdotuksia vaan keksin ne itse eläinkohtasesta, mikä sopii millekkin.
Ne välillä voivat kuulostaa rumilta ja typeriltä, mutta mua ei kiinosta muiden ihmisten mielipiteet. Minähän sitä eläintä sitten kutsun sillä nimellä koko sen eliniän ajan.
Esimerkiksi kissanpennullemme annoin nimeksi Itu, ja sillä on ihan oma tarinansa. :) Voin olla ylpeä Idun nimestä. Ei ole mikään tavispaska ja nimi sopii vain tälle yksilölle. :)- gegs
lajista vielä, että aloittelijalle sopii parhaiten Syyrialainen, tai jos haluat kääpiön niin sitten ehkäpä talvikko. :) Makukysymys. Toiset tykkää matomaisista kinkeistä kun taas toiset pulleista talvikoista jne ;)
- jert
itse ehdotan Lakua tai Viliä. roduksi ehdotan kulta hamsteriä. kun tulee aika ottauus hamsu annan sen nimeks jomman kumma.
- Nice Hamster
Suosittelen syyrialaista hamsteria. Nimiehdotuksia: Klonkku, Harry Potter, Hermione, Tonttu, Lanttu, Rotta, Kamu, Tähti, Kuukkeli, Muumi, Nipsu, Napsu, Kello, Kuiskaus, Huurre, Halla, Kuura, Lumi, Pallo, Ukko, Jay, Jasmin, Joy, Jane, Bebe, Peppi, Pepe, Pete, Petta, Hapsu, Hömeli, Wille, Wau, Pöllö, Pömppö, Pupsi, Möpsi, Mopsi, Popsi, Porkkana, Pähkinä, Manteli, Mustikka, Mansikka, Vadelma, Karpalo, Puolukka, Lakka, Hilla, Herukka, Marja, Viini, Vaini, Fanny, Vanni, Pai-Pai, Tao-Tao, Tam-Tam, Pommi, Rekku, Rolle, Rolli, Rollo... Lisää?
- IjustLUVu
Syyrialainen on paijaamista varten ja roborovski katselua varten (roboa ei voi ottaa hyvin kädelle.) talvikko on siitä välistä.
Suosittelen siis talvikkoa. Jos valitset robon, jouvut ottaan kaksi. (Jotkut robot menee sekopäiksi yksin!)
Ps. Muista, että hamsterit ovat yksilöllisiä! Esim. Joku robo voi olla tosi helppo paijattava ja joku syyrialainen tosi äksy. - Abbeya
Voi hyvääpäivää! Miten hankalaa on kysyä nimiehdotuksia Lemmikkien nimet-osiossa?!? Näitähän tungetaan kaikkialle ihan väkisin. Katsokaa kaikki vaan ensin kategoriat läpi, ja selailkaa vanhat keskustelut!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti40330820Martinan lapset JÄLLEEN valjastettu valkopesureiksi
Ei tuo nainen todellakaan täysillä käy. Vauvakin tajuaa että kysymykset ja vastaukset ovat Martinan itsensä tekemiä, lapset vastaa mitä on käsketty. J4764186Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?972725Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1331892Teille, Venäjällä pelottelijat
Oletatteko ja väitättekö te, että Venäjä pystyisi tuosta vain miehittämään Suomen?5901657- 861593
Kakista se ulos nainen vihdoin viimein
Että haluat, kummatkin halutaan. Otan sinut kuumaan syleilyyn sitten.751565Ujostuttaa eräs aikuinen mies...
Mitä se tämmönen on... tuo mies aiheuttaa minulle ylimääräsiä tykytyksiä... Rohkeampana pyytäsin häntä ulos mut jospa hän... Miten mun vaistot ilmoit591500Jos me käytäs nainen
Ulkona niin mitkä olisi ne kolme asiaa joita tahtoisit kysyä tai kertoa minulle?721245