datakaapeli ongelma

Ongelmia

Hankin Nokian dku-5 datakaapelin. Asensin cd-levyllä tulleet ajurit ja pc-suite ohjelman. Sitten piti liittää kännykkä datakaapelin että se tunnistaisi sen. Pistin kännykän kiinni ja siinä luki että voi viedä hetken aikaa. No se haki sitä vielä tunnin päästäkin. Missä voi olla vika? Kännykkä on nokian 3100 ja pitäisi toimia.

3

1035

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Katja

      Tee prosessi uudelleen, poista ensin sekä kaapeli ajuri että pc-suite ja sammuta siinä välissä tietokone. Asenna uudelleen ja asenna ensin kaapeliajuri. sen jälkeen vasta pcsuite. Ja varmuuden vuoksi kannattaa asentaa nokian sivustoilta löytyvä ajuri plus ko.puhelinmallin PCSuite.

      • uudestaan

        toisellekkin koneelle mutta sama juttu. Pitää kokeilla imuttaa tuota pc-suite hommelia..


      • Mika__
        uudestaan kirjoitti:

        toisellekkin koneelle mutta sama juttu. Pitää kokeilla imuttaa tuota pc-suite hommelia..

        Ainakaan CA-42 kaapelin mukana tuleva softa ei toimi. Netistä ladattu toimii. PC puolelta oon oppinut sen, että laitteen mukana tulevia ajureita ei kannata asentaa, koska netistä kuitenkin löytyy uudemmat. Vaikka rompulla oleva softa onkin vanha heti kättelyssä, niin pitäisi sen nyt edes toimia.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      99
      6013
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      80
      4782
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      96
      3035
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      28
      2823
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      26
      2095
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1506
    7. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      335
      1057
    8. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      85
      1028
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      125
      960
    10. Eihän se tietysti minulle kuulu

      Mies, mutta missä olet? 🤨 😠
      Ikävä
      48
      764
    Aihe