NAAPURIN MIES TIRKISTELEE !!!

Sanna 82

Kyllä ottaa aivoon naapurin miehen (n.50-vuotta) tirkistelyt. Asummme rivitalossa avomieheni kanssa ja takapihamme on normaali rivaripiha, jonka katkaisee orapihlaja-aita. Olemme miheni kanssa useita kertoja huomanneet, kun naapurin mies on ollut iltahämysasä aidan takana kyttäämässä meitä. Se on sinällään helppoa, koska meillä molemmilla on päätyhuoneistot ja kiinnijäämisen riski on näin ollen olematon. Pitäskö mennä sanomaan kun ei saa kotonaan olla rauhassa. Minullakin oli tapana kulkea usein illalla saunan jälkeen melko vähissä vaatteissa, mutta en kulje enää... Miten menettelen, jotta naapuri sopu säilyisi?

15

5877

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lekat

      Vetäkää verhot ikkunoiden eteen.

    • DaGn

      Kun seuraavan kerran näette naapurin ukon kyyläämässä niin menkää reilusti vain moikkaamaan ja kysykää mitäs se hommailee. Ihan silleen ystävälliseen sävyyn.

      Tärkeintä kai olisi että se tajuaisi että kyllä te sen hiippailut näette. Sehän voi luulla ettette te tiedä sen liikuskelevan siellä.

      • alasti moikkaan

        naapuria, se oli ollut kytiksellä kyttäämässä kun saunottiin. Meillä kun pääsee saunan pukuhuoneesta ulos ja usein vilvoitellaan ulkona, ja ilman pyyhkeitä. Huomasin naapurin kytiksellä ja käytiin kysäsemässä, haaluks sä saunomaan. Siihen loppu kyttäykset.


    • vit..lee

      On se niin väärin että yksi vi...tun helluntalainen terrosio koko taloyhtiötä.Laittaa valitusta aiheetta koska itsellä on paha olo ehkä häntä vaivaa yksinäisyys mut en tajuu sitä että naapureita pitää kiusaa sillä.Miten sanot sitten isännöitsiälle että ei ole tapahtunut mitään.Naapuri väittää että musa soi ympäri vuorokauden vaikka kello kymmenen on kamat kiinni.Onko kellään samalaisia kokemuksia.T.hermonsa menettänyt.
      PS.Toiset naapurit on mukavia.En voi sanoo muuta kun että Konttinen on vähä-älynen,juoppo.Voi kuulostaa katkeruudelta mut hermot menee.Pitäiskö ottaa yhteys rikospoliisiin?

      • Nimetön

        Joo pistä tuommoiset lahkolais-hihhulit kuriin. Ei tuollaisia mitälie hulluja kukaan katsele. Nehän kaikki terroristitkin ovat kiihkouskovaisia, nämä täällä suomessa asuvat ovat vain tällaisia naapuriterroristeja.

        Saunan takana on vielä tilaa...


    • että sillai

      Molemmilla oikein päätyhuoneistot ja helppoa, rivitalossa??? Onkohan oikein ostanut haalarit, että pakkasessa pystyy tirkistelemään. Pane verhot eteen, kai hölmökin siirtyy seuraavaan kohteeseen muutaman kuukauden kuluttua.

    • m76

      Meillä joku vuosi sitten sama tilanne. Itse näytin silloin paljasta pyllyä ovelta ja sanoin naapurille et "ota kuva, säilyy pitempään"--->loppu muuten kyyläys siihen.

    • niin meilläkin oli

      ....polliisille. Pittäävät sitten pikkasen puhuttelun tirkistelijänaapurille. Tullee nolo mies, ku jää tommoseta kii.

      • Natalie

        Kumpaa se muuten kyttää, sinua vai miestäsi?


      • Anu Saukko
        Natalie kirjoitti:

        Kumpaa se muuten kyttää, sinua vai miestäsi?

        Noita Hulkkosia kyttää kaikki - sekä emäntää että isäntää. En vaan tiiä miksi?


      • sen oltava
        Anu Saukko kirjoitti:

        Noita Hulkkosia kyttää kaikki - sekä emäntää että isäntää. En vaan tiiä miksi?

        niin väärin kun jotku sota ajan immeiset terrosio koko talo yhtiötä.Tänäänkin kun vetäsin lumet pois talo yhtiön tiloista niin johan yks kyylä tuli tarkistaa että homma on hoidettu.Onneks täällä asuu myös nuorekasta porukkaa jotka tulee jeesaan kun apua tarttee.Papparainen ei jaksa siivota kun oman rappunsa edustan.Okei,ymmärrän että hän on vanha ihminen mutta toi kyyläminen sais loppuu,alkaa meinaan v...taa.Niin ku Rokan Antti sano että soosa miä teen mitä pitää mut kantele itte kives polkujes viereen."Jurkalla oli vi...mainen rooli.


    • eki

      Minkä vitun uskovaisen kaat oot naimisissa. Kyllä tuo ois miehen tehtävä laittaa tommo set kuikelot kylmäks

    • järjestäkää yhteissauna.

      Jos taloyhtiössä on yhteinen saunatila, meillä on rivarissa täällä Espoossa. Muutamia häiritsi naapurien kiinnostus t5oista naapuria kohtaan, kesällä takapihalla joka on ns olkkarin jatke, siellä jos loikoili vähissä vaatteissa se aiheutti pahennusta.
      Kerran taloyhtiön kokouksessa ehdotettiin, kerran viikossa on yhteissauna taloyhtiön asukkaille ja kaikki yhtä aikaa. Eka reissu oli pelkkiä miehiä, nyt on saunottu kerran viikossa yhteissauna systeemillä kolmisen vuotta ja harva on jäänyt pois. Mutta kummasti paransi naapurisopua ja valituksia kyttäämisestä. Kaikki tietää mitä kullakin on, miehillä munat ja naisilla tussu. Niissäkin on eroja, toisilla miehillä se on hivenen sivulle kääntynyt, ja toisilla naisilla on taasen leveä karvapehko, kun taas nuoremmilla ei ole karvoja kun nimeksi. Taitaa olla niin, alastomuus taloyhtiössäkin yhdistää ja tasoittaa halua tutkia naapuria salaa, kun ei ole mitään uutta niin vanha ei kiinnosta. Näin Espoon Soukassa. ;)

    • Mies.

      Me asumme omakotitalossa ja tuossa takapihan puolella 100m:n päässä on kerrostalo. Pihalle näkee aika hyvin ja ikkunatkin on aika isot takapihalla.

      Huomasin aikanaan, että kerrostalosta joku pappa(asustelee mummun kanssa) tykkää seurailla elämäämme kiikareilla ja me ei olla mitään nipottajia verhojen kiinnilaitossa tai pukeissakaan, eli liikumme miten milloinkin kotioloissa. Sain varmistuksen, kun epäilin papan kiikaroivan ja kiikaroin itsekin huomaamattomasti ja näin se oli, kuten olin nähnyt. Öööö....sorruimpa itsekin tirkistelyyn ;D

      Ei minua niinkään haittaa, että vaimoani katsellaan, enkä usko että minua kukaan katselee. Vaimoni kestää kyllä katseen. Kerroin vaimolle, että mitä olen huomannut, eikä vaimo muuta kun nauroi ja sanoi, että pitäähän papalla jotain sisältöä elämässä olla.

      Tein sellaisen tempun, että laitoin nätin joulukortin ko. papalle kirjekuoressa ja kortin kääntöpuolelle leikkasin mainoksen tehokkaan selvästä ja suurentavasta kiikarista ja toivotin hyvää joulua. En ole nähnyt sen jälkeen kiikaripappaa ikkunassa.

    • Martti 62

      Sen kyllä ymmärtää, että parikymppiset kollit kuolaavat kolmikymppisten perään, mutta että viisikymppinen tirkistelee 82 vuotiasta.

      Taitaa olla naapurin mies niitä auervaaroja. En minä sitä Sanna, ettettekö te ikäihmisetkin ole viehättäviä, mutta ajattelin vain varoittaa, ettet anna huiputtaa itseäsi vielä vanhoilla päivilläsi.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin Ilkka Kanerva kuoli?

      Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti
      Maailman menoa
      403
      30728
    2. Martinan lapset JÄLLEEN valjastettu valkopesureiksi

      Ei tuo nainen todellakaan täysillä käy. Vauvakin tajuaa että kysymykset ja vastaukset ovat Martinan itsensä tekemiä, lapset vastaa mitä on käsketty. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      476
      4141
    3. Sofia Belorf ja Sonja Aiello

      Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      97
      2714
    4. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      132
      1879
    5. Teille, Venäjällä pelottelijat

      Oletatteko ja väitättekö te, että Venäjä pystyisi tuosta vain miehittämään Suomen?
      Maailman menoa
      590
      1654
    6. Ilkka Kanerva on kuollut

      74-vuotiaana.
      Maailman menoa
      86
      1584
    7. Kakista se ulos nainen vihdoin viimein

      Että haluat, kummatkin halutaan. Otan sinut kuumaan syleilyyn sitten.
      Ikävä
      75
      1561
    8. Ujostuttaa eräs aikuinen mies...

      Mitä se tämmönen on... tuo mies aiheuttaa minulle ylimääräsiä tykytyksiä... Rohkeampana pyytäsin häntä ulos mut jospa hän... Miten mun vaistot ilmoit
      Ikävä
      59
      1488
    9. Jos me käytäs nainen

      Ulkona niin mitkä olisi ne kolme asiaa joita tahtoisit kysyä tai kertoa minulle?
      Ikävä
      72
      1238
    Aihe