Paras tallentava dvd alle 200e

Mistä?

Pitäis ostaa joululahjaksi tallentava dvd joka nauhottaa molemmille puolille.
Alle 200 e. Mikä on paras ja mistä kaupasta?
Oon katellut esim. LG DR-6600.

5

954

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • juuri sanoa

      että melkein mikä tahansa paitsi LG. JOs muistat niin LG on entinen halpis/romu laitteiden myyjä GoldStar. GoldStar nimi ryvettyi aikoinaan niin pahasti huonon laadun sekä takuiden laiminlyöntien vuoksi että oli mennä nurin. Nykyisin toimii siis LG:nä ja edelleenkin halpatuotteiden parissa tuntuu toimivan. Itse epäilen että laatukin taitaa olla sitä mitä ennenkin, takuukäytännöstä en sitten tiedä.

    • Piru

      Toi on saanu kehuja monessa arvostelussa. Ottaa päähän kun ostin ite Plextorin halpisversion PX-740A, jossa ei ole edes levyn virheiden scannaamismahdollisuutta.

      Dual Layer polttaa muuten kahteen kerrokseen, eikä molemmille puolille...

      • dual layer?

        Kertokaa muutkin kommentteja, alan tässä käydä epätoivoiseksi kun tarjonta on niin valtava.
        Ja tulevaisuuden kehityskin pitäis ottaa huomioon.
        Voiko tätä mallia käyttää jatkossa yhdessä digiboxin kanssa jne..


      • Minä vaan
        dual layer? kirjoitti:

        Kertokaa muutkin kommentteja, alan tässä käydä epätoivoiseksi kun tarjonta on niin valtava.
        Ja tulevaisuuden kehityskin pitäis ottaa huomioon.
        Voiko tätä mallia käyttää jatkossa yhdessä digiboxin kanssa jne..

        En tiedä kannattaako enää ostaa "tavallista" DVD-tallenninta. Koska luultavasti ensi vuoden puolella tai jo tämän vuoden lopulla tulevat myyntiin Blue-Ray DVD:t.. Niiden tallennuskapasiteetti on moninkertainen tavalliseen nähden. Tai sitten yksi vaihtoehto on HD DVD. Mutta näille hintaa tulee luultavasti enemmän kuin se 200€, mutta laatuun kannattaa panostaa.

        (Meidän DVD-soittimemme on jo ihan viime vuosituhannen tavaraa, vaikka se onkin ostettu 2 vuotta sitten.. Mutta kun kehitys on ollut niin nopeaa, että.. =( )


    • Ei tietsikkaan

      Alkuperäinen

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      133
      1910
    2. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      834
    3. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      787
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      258
      717
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      64
      698
    6. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      669
    7. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      10
      653
    8. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      633
    9. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      77
      633
    10. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      200
      626
    Aihe