Harry Potter ja pahikset

tlank

Juuri kun, Harry oli kapakassa. Pahikset tulivat ja heittivät hänet käsiraudoissa autoon ja pakenivat. Auto ajoi Dumbledoren päältä.
"Täällä on nihkeetä!" Harry huusi vauhdissa.
He saapuivat vanhalle talolle. Harry lukittiin vintille. Harry löysi käsikranaatin. Hän heitti sen ikkunasta suoraan pihalle tulevan auton päälle. Auton palaset lentelivät kaikkialle. Harry meni alas ränniä pitkin ja haki vajasta dynamiitin ja veti sytytyslangan pitemmäksi. Hän meni ulos vajasta, missä oli pakettiauto. Harry räjäytti laukaisimella vajan palasiksi. Pahikset tulivat ulos talosta ja kävivät Harryn kimppuun. Draco Malfoy tuli autolla pihalle ja jyräsi pahikset kumoon. Sitten koko alue poltettiin ja he pakenivat. Kuitenkin musta auto seurasi heitä. He tulivat sillalle ja heittivät perässä tulevan auton tielle nastoja. Musta auto tippui järveen.

Helikopteri seurasi heitä. Se laski tikkaat heidän autonsa lähelle. Harry avasi kattoluukun ja kiipesi helikopteriin. Kun Harry pääsi kopteriin, köysi leikattiin poikki ettei Malfoy pääse mukaan. Malfoy ajoi miinaan ja hänen autonsa räjähti paskaksi ja hän kuoli. Helikopteri laskeutui pankin katolle. Harry lähti miesten kanssa ryöstämään pankkia. Kaikki pankissa olleet tapettiin. Kassakaapit ryöstettiin ja niihin kiinnitettiin kassakaapin avaajaa lyövät nyrkkeilyhanskat. He pakenivat vanhaan linnoitukseen. Kaikki olivat turvassa.

4

724

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mahtavaa!

      Teit uuen ennätyksen novellin pituudessa!

      • niinpä..

        Niin taisit tehdä.. n________n mutta vielä parempi jos lyhentäisit "novellisi" sen pituisiksi että niitä ei olisi ollenkaan.


    • Nagi

      Loistavaa!! Lisää käsikranaatteja peliin!

      • ---.---

        Lisää hulluja...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      282
      1126
    2. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      260
      951
    3. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      49
      910
    4. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      102
      853
    5. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      99
      799
    6. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      73
      798
    7. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      107
      669
    8. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      64
      578
    9. Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"

      Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh
      Suomalaiset julkkikset
      2
      551
    10. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      11
      458
    Aihe