kanavat dvd:lle

Eli tv ja boksi nokialainen ja tallentava dvd LG:n. Miten saan asennettua dvd:lle esim. nelosen ja subtv:n? Tällä hetkellä löytää vain 3 kanavaa. Johdot kytketty digitv.fi ohjeiden mukaan!
3539
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

LG:n Videokanavaa muitaakseni se on ensimmäinen kun Laitat ajastinta päälle,kokeile myös kapulasta DVD/Tv nappulan toimintoa,niin saat näkyviin digiboxin antamaa kuvaa,siellä ne subtv ym asuu.

Äänestä

Et kai yritä saada DVD:tä löytämään digikanavia. Se ei löydä. Käytä digiboksia niiden vastaanottamiseen.
Kytke scartit järjestyksessä boksi - DVD - TV.

Äänestä
  • On kans LG:n tallentava&kotiteatteri, hain kans automaattisesti ekax eikä löytäny montaa, sitten hain manuaalisesti ja johan löyty tärkeimmät kanavat.

    Digikanavia pystyt tallentamaan kun laitat TV:si sen AV kanavan päälle johon scartin olet laittanut, sitten DVD laitteestasi myös AV päälle ja tietysti DVB päälle. Eikä sitten muuta kuin DVB:N kapulasta valitset tallennettavan kanavan.

    Aika säätämistä, mutta minä en ainakaan tiedä muuta keinoa tallentaa digikanavia, jos joku tietää niin voisi kertoa tännekin päin!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hermot menee! kirjoitti:

Eli tv ja boksi nokialainen ja tallentava dvd LG:n. Miten saan asennettua dvd:lle esim. nelosen ja subtv:n? Tällä hetkellä löytää vain 3 kanavaa. Johdot kytketty digitv.fi ohjeiden mukaan!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu