margo 22rl

Siis miten tuo ase ladataan?(kuvista ei oiken ilmene)
2877
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

katsoppas oikein tarkasti piipun ja ase "rungon" yhtymäkohtaa siinä on pienet kolmion näköiset "viikset"aseen sivuille tai eihän se oikeasti ole aseen runkoa vaan luisti/lukko on siinä piipun alla osittain

Äänestä
  • ei margossa mitään "viiksiä" ole margoliinissa sellaiset törröttää mutta margosta ne on poistettu. viritetään siis normaalisti vetämällä luistia taaksepäin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


amatöörien kuningas kirjoitti:

Siis miten tuo ase ladataan?(kuvista ei oiken ilmene)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu