Antti ja Iina, Lantti ja Piina?

Yhdessä vai erikseen?

Enpä usko että Antti hakeutuisi Iin an seuraan ainkaaan vapaaehtoisesti.
Iinan takiahan Antti kusettiin lokaan.

Mahtaa Anttia vituttaa kun tajusi tekionsa seuraukset.
Jos Antti ei olisi lääppinyt sitä iina-pahansuopa-Piinaaa olisi voitto ollut varmaan Antin itsensä.

Perytu piti näppinsä erossa niistä pahannäköisistä ja -luonteisista akoista ja voitti pelin kotiin.

Hyvä Perttu.!!!


Mutta kyllä mahtaaa Antia vituttaa.
Pelasi pelin loppuun kun makaili Suopmen vihatuimman AKAKN KANSSA SOHVALLA KAIKET YÖT.


Miltä tuntuu Antti kun Iina vei voittomahdollisuutesi sivu suun????????????????

14

4487

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yks kyssäri sinulle

      Oletkos sinä kännissä? Meinaan vaan kun näppikses sammaltaa ;)

    • Onnellinen

      Onpa todella rankkaa ja törkeää tekstiä. Tuosta olisi jo aihetta loukkaantua. Tiedän kuitenkin, että Antti ja Iina osaavat jättää omaan arvoonsa tälläiset kirjoitukset. Emme me katsojina voi väittää tuntevamme ihmisiä pelkän tv:stä saadun kuvan välityksellä. Myös paljon ihailemasi Perttu ei voinut ymmärtää tälläistä vihaa.(aamutv:ssä).

      Vaikka kannatinkin Anttia, myös Perttu oli mielestäni hyvä jätkä. Ihmisellä voi olla suosikki ja häntä tulee kannustaa kaikin tavoin, mutta ei toisia haukkumalla. (jo alkeellisetkin käytöstavat huomioiden) Näin valitettavasti tapahtui BB:n aikana. Tältä vihalta ei säästynyt kukaan talolaisista; Iina, Hanna, Minna, Timo, Mika, Terhi,Tiina. Kaikilla asukeilla oli omat kannattajansa, mutta "kova ääniset" Pertun kannattajat pitivät siitä melua.

      Ei Iina Antin voiton mahdollisuuksia vienyt ja hän tietää kyllä sen itsekkin. Antti tuli hyvin toimeen kaikkien talolaisten kanssa sveitsimäiseen tyyliin ja ehkä tämä oli juuri asia, joka jätti katsojat "kylmiksi". Katsojilla ei ollut syytä vihata, mutta ei äänestääkään häntä.

      Iina ja Antti ovat sitä paitsi todella söpö pari yhdessä ja toivonkin heidän onnen jatkuvan tästäkin eteenpäin. Antakaa ihmisten olla onnellisia ja iloitkaa siitä.

      • ylläoleva

        että Antti ja Iina osaavat jättää tälläiset kirjoitukset omaan arvoonsa?

        Taidat olla joko Minna tai se toinen...mikäsenniminyttaasolikaan.....

        Kyllä tosiasia on se, että Anttia voi hieman pänniä kun tajuaa näitä kirjoituksia lukiessaan, että Iina vei ruokarahoja 50 000 edestä, itse ainakin kyllästyin suursuosikki Anttiini välittömästi kun sohvalla nuoleskelut ja Minnan kanssa kaveeraukset alkoivat...mustasukkaisuutta...ehkäpä vähän sitäkin, tiedä häntä.


      • onnellinen
        ylläoleva kirjoitti:

        että Antti ja Iina osaavat jättää tälläiset kirjoitukset omaan arvoonsa?

        Taidat olla joko Minna tai se toinen...mikäsenniminyttaasolikaan.....

        Kyllä tosiasia on se, että Anttia voi hieman pänniä kun tajuaa näitä kirjoituksia lukiessaan, että Iina vei ruokarahoja 50 000 edestä, itse ainakin kyllästyin suursuosikki Anttiini välittömästi kun sohvalla nuoleskelut ja Minnan kanssa kaveeraukset alkoivat...mustasukkaisuutta...ehkäpä vähän sitäkin, tiedä häntä.

        Valitettvasti en ole Minna tai kukaan toinenkaan talolaisista, vaan aivan tavallinen opiskelija tyttö keski-suomesta.

        Minusta ihmissuhde ei ole asia, joka perustetaan vain miellyttääkseen toisia. Ihmissuhteita ei myöskään lopeteta sen takia, että joku toinen sanoo niin. Me kaikki tulemme toisen kanssa paremmin toimeen kuin jonkun toisen ja se on hyvä asia, näin meille kaikille löytyy ystäviä. Mutta annetaan jokaisen tehdä itse valinnat ilman, että siitä tarvitsee haukkua ketään.

        Annetaan Iinan ja Antin sekä Hannan ja Timon rauhassa nauttia olostaan toistensa seurassa. Jos tälläiset kirjoitukset vaikuttavat suhteeseen, silloin se ei ollutkaan todellista. Toivon todella, että IINA ja ANTTI ovat onnellisia yhdessä. Rakkautta tarvitaan tähän maailmaan.


    • mie vaa

      Musta tuntuu, että anttia ei kaduta yhtään. Hän ei ole ihminen jolle on voitto tärkeintä! Toivon että he ovat yhdessä samanlailla kuin hanna ja timo

      • joopa joo

        taas näitä mutu tuntumalla kirjoitettua ***kaa, sitten kun tunnette nämä ihmiset kirjoitelkaahan sitten minkälaisia ovat ja mitä ajattelevat. Voihan sissus sentään kun kaikki täällä tuntuvat olevan Antti asiantuntijoita vaikka kukaan ei ole edes nähnyt livenä koko jätkää saatikka jutellut sen kanssa.

        Omalla mutullani sanon, että Anttia ottaa suunnattomasti päähän B.n häviäminen Iinan takia.


      • marja ja teemu
        joopa joo kirjoitti:

        taas näitä mutu tuntumalla kirjoitettua ***kaa, sitten kun tunnette nämä ihmiset kirjoitelkaahan sitten minkälaisia ovat ja mitä ajattelevat. Voihan sissus sentään kun kaikki täällä tuntuvat olevan Antti asiantuntijoita vaikka kukaan ei ole edes nähnyt livenä koko jätkää saatikka jutellut sen kanssa.

        Omalla mutullani sanon, että Anttia ottaa suunnattomasti päähän B.n häviäminen Iinan takia.

        Niinpä niin. Emme tiedäkkään mitä toisten päässä liikkuu, mutta meistäkin on todella turhaa syyttää Iinaa Antin jäämisestä kolmanneksi BB-kisassa.

        On se kumma, että toisten morkkaamisesta saadaan mielihyvää.

        Iloista joulun odotusta kaikille BB-talolaisille ja faneille.


    • halutessaan

      Antti toivottavasti ymmärtää tällaiset typerät keskustelut omaan arvoonsa. Iina oli ihana tyttö. Minä äänestin häntä jatkoon pudotuskisassa, laittamalla tekstaria Kathyn tiputtamiseksi. Olisikin Kathy tippunut, sillä kohtahan tyttö omahaluisesti luovuttikin. Sain kuvan Iinasta, että on fiksu tyttö, eikä kyllä ole tehnyt mitään ansaitakseen tällaisia haukkuja. Useimmiten Pertun fanit ovat ääri-ihmisiä näissä kannanotoissaan.

      Antti oli upea kilpailija talossa ollessaan. Oli tosi kylmän oloinen Iinalle talosta tultuaan, ja se minusta kyllä oli ikävää katsottavaa ja pikemmiten miinusta Antille kuin Iinalle. Toivottavasti ovat jutelleen välinsä kuntoon.

      Onnea heille, jos yhteen ovat päätyneet.

    • "perttu piti näppinsä erossa niistä pahannäköisistä ja-luonteisista akoista ja voitti pelin kotiin"

      Just just=D!Ei ois kyl tainnu niille tytöille Perttu kelvatakaan.Ja jos olisi kelvanut, niin olisi kyllä Pertulle sopinut vallan mainiosti,veikkanpa;).

      Antista voin kyllä kuvitella että ei olisi alkanut Iinan kanssa vehtaamaan jos olisi tietänyt mitä kansa siitä tykkää.Kyllähän tuo huomattiin miten alkoi Minnaakin välttelemään kun Mari vihjas että siitä ulkopuolella puhuttiin.Itse kuitenkin katsoin paljon mielummin Antin ja Iinan storya.Eivät sentään jatkuvasti ja muiden edessä peuhailleet...

    • Lumikk1

      Tarkistuta lääkeannoksesi.
      Ei kai oikeasti tuollaisia mänttejä ole olemassa eihän???

      Ei se Iina Antin voittoa vienyt.
      Skitsot Perttufanit vain pilas koko ohjelman hurmoksellisella fanaattisuudellaan.

      Rauhoitu ja ala elää ihan omaa elämääsi.
      Hyvät joulut!

    • Nimetön

      Taidat olla Iinalle/Antille mustasukkanen.Ne kun on jo pari=)

      Ja Iin oli ihan ykkönen koko ohjelmassa.

      • toinen nimetön

        Samaa mieltä, että Iina oli ohjelman paras!
        Oliko tuo tietoa, että ne ovat Antin kanssa pari, vai oliko se vain heitto?


      • on kuultu
        toinen nimetön kirjoitti:

        Samaa mieltä, että Iina oli ohjelman paras!
        Oliko tuo tietoa, että ne ovat Antin kanssa pari, vai oliko se vain heitto?

        että Iinalla ja Antilla jotain säpinää olisi , mutta välttelevät julkisuutta yhdessä , koska heidän yhdessäolonsa ei kenellekkään muulle kuulu.


      • nimeton
        toinen nimetön kirjoitti:

        Samaa mieltä, että Iina oli ohjelman paras!
        Oliko tuo tietoa, että ne ovat Antin kanssa pari, vai oliko se vain heitto?

        on tieto. Tiedän yhden joka tuntee iinan siskon ja hän oli sanonut.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      42
      3384
    2. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      36
      1984
    3. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      30
      1719
    4. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      16
      1517
    5. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      23
      1498
    6. Jalkapalloa

      Ura ja Kokkola Cup?
      Kannus
      9
      1381
    7. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      24
      1377
    8. En ymmärrä miksi minä

      Maailma on täynnä sinulle muita
      Ikävä
      14
      1227
    9. Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?

      Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai
      Ikävä
      78
      1115
    10. Jo Alkanutta Viikkoa Ja Maanantai Päivää

      Hyvää huomenta naiselle ❤🤗😘 Toivoo mies
      Ikävä
      22
      1102
    Aihe