Official Statement From Raymone Bain
FOR IMMEDIATE RELEASE
December 9, 2005
STATEMENT REGARDING MICHAEL JACKSON
Raymone K. Bain, Personal spokesperson and publicist for
Mr. Michael Jackson, releases the following statement:
“Michael Jackson has been working with several artists recording his
Katrina Relief song, and with me all week, including today. He is doing
fine. I have never seen him happier or healthier.
“Whomever these individuals are who are intent on disseminating false
information throughout the media regarding Mr. Jackson, should begin
hiring good attorneys. Likewise, the few irresponsible journalists who
continuously rely on these ‘sources,’ and report this false information.
“Mr. Jackson’s tolerance level has come to an end. The Green light that
people have thought they have had to willfully impugn Michael Jackson’s
character and integrity has now become Red.
Michael vastaa viime aikaisiin huhuihin
3
367
Vastaukset
- A.B.Leland
Kiitos Raymone! Oikeastaan odotin tätä, Michaelista puhutaan jälleen uskomattoman paljon paskaa. Minun mielestäni ei ole ollenkaan vainoharhaista väittää että Michaelia kohtaan toimii salaliitto hänen alas ajamisekseen. Koska häntä ei saatu kaltereitten taakse niin yrittävät pilata hänen maineensa lopullisesti valheellisilla uutisilla. Tämä on todella turhauttavaa, saakohan noita paskiaisia hiljennettyä millään tavalla? Onko Michaelin vain seisottava paikallaan kun viholliset heittelee lokaa hänen päälleen? Jotakin on pakko tehdä!
- Hippo
Kukaan muu artisti ei anna kohdella itseään kuten MJ. Pienemmätkin julkimot haastavat medioita oikeuteen vähemmästä, ja voittavat nuo juttunsa.
Loan heitto jatkuu, kunnes Jackon juristit tekevät asialle jotain. Niin se vain on. Robbie sai korvauksia kun joku lehti väitti häntä homoksi, kyllä Jackolla olisi mielestäni hyvä sauma haastaa muutama lehti oikeuteen? En usko että suuren yleisön ajatuksiin voidaan vaikuttaa koska massat nielevät jutut sellaisinaan.
Meikäläiselle on ihan sama ovatko Jackon lapset omia vai eivät, silti tuommoiset jutut joissa väitetään Jacko salakuljettaneen kokaiinia kalsareissaan ovat jo vähemmän naurettavia koska hänen väitetään syyllistyneen vakavaan rikokseen.
Veikkaan että MJ hymyiee jatkossakin kiltisti kun paskaa sataa niskaan... Muiden julkiomoiden juristit haastavat lehtiä oikeuteen, eivätkä tehtaile jotain säälittäviä lehdistötiedotteita. Ja sitten vielä ihmetellään että miksei Jacko hallitse julkisuuttaan!
- Ra2
Suomennettuna:
"Michael Jackson on työskennellyt useiden artistien kanssa hyväntekeväisyyskappaletta Katrinan uhrien hyväksi, ja on ollut kanssani koko viikon tämä päivä mukaan luettuna. Hän voi hyvin. En ole koskaan nähnyt häntä iloisempana tai terveempänä.
"Keitä tahansa nämä herra Jacksonista väärää informaatiota median kautta levittävät yksilöt ovatkin, tulisi heidän alkaa etsimään hyviä asianajajia. Samoin muutamat journalistit, jotka yhä uudelleen viittaavat näihin 'lähteisiin', ja raportoivat tätä väärää informaatiota.
"Herra Jacksonin sietokyky on tullut päätökseensä. Vihreä valo siihen että jotkut ihmiset ovat kuvitelleet voivansa itsepäisesti vääristää ja kiistää Michael Jacksonin persoonallisuutta ja rehellisyyttä on nyt tullut punaiseksi.
Eli joitakin toimia on selvästi tapahtumassa. Kiinnolla jäädään odottelemaan...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse964754Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1133912Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2073800Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1012205Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575771964Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801336- 1321248
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1621226- 531095
En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???4771022