Olemme lähdössä Isla de Margaritan saarelle tammikuun 22. päivä ja hotelliin Le Flamboyant. onko kellään kokemuksia ko. hotellista tai jotain muuta tietoa mitä kannattaisi ottaa huomioon kun mukana on kaksi pientä lasta.
Isla de Margarita
8
6207
Vastaukset
- kokemusta on
Jätä ne lapset kotiin. On kaikilla hauskempaa: sekä teillä, että kanssamatkustajilla.
- Hansu
Mielummin katselen ja kuuntelen lapsia kuin Suomalaisia sikakännissä olevia miehiä tai naisia. onneksi tämän päivän lapsilla on mahdollisuus matkustaa, että niistä kasvaisi vähän suvaitsevaisempia aikuisia kuin edeltäjistään. Jos asenteesi on tuollainen niin säälin sinua.
- kokemusta
Hansu kirjoitti:
Mielummin katselen ja kuuntelen lapsia kuin Suomalaisia sikakännissä olevia miehiä tai naisia. onneksi tämän päivän lapsilla on mahdollisuus matkustaa, että niistä kasvaisi vähän suvaitsevaisempia aikuisia kuin edeltäjistään. Jos asenteesi on tuollainen niin säälin sinua.
Ja se paljon puhuttu suvaitsevaisuus opitaan sitten ulkomailla, vai?
Anteeksi. Minä luulin, että suvaitsevaisuuden opettavat vanhemmat, eivätkä ulkomaalaiset. Melko pitkälle menee nykypäivän vanhempien vastuunpakoilu kasvattamisessa.
Minä en mielelläni kuuntele ketään metelöivää iästä, sukupuolesta ja kännin asteesta riippumatta. Lapset eivät ole missään erikoisasemassa. - täytyy
kokemusta kirjoitti:
Ja se paljon puhuttu suvaitsevaisuus opitaan sitten ulkomailla, vai?
Anteeksi. Minä luulin, että suvaitsevaisuuden opettavat vanhemmat, eivätkä ulkomaalaiset. Melko pitkälle menee nykypäivän vanhempien vastuunpakoilu kasvattamisessa.
Minä en mielelläni kuuntele ketään metelöivää iästä, sukupuolesta ja kännin asteesta riippumatta. Lapset eivät ole missään erikoisasemassa.it jäädä kotia jos ei meteliä jaksa. missä ihmisiä siellä meteliä...
- meteli != normaali dB
täytyy kirjoitti:
it jäädä kotia jos ei meteliä jaksa. missä ihmisiä siellä meteliä...
Huomaa, että elät itse metelissä, koska et tunnista normaalien äänien ja metelin keskinäistä eroa. Kanssaihmistesi vuoksi: pysy itse kotona, ettet revi tärykalvoja hajalle heiltä.
- asdfg
jo lentokoneessa suu mutrulla, ei hyvä.
- mauni
ollahan menossa samoihin aikoihin venezuelaan, helmisaarelle. Paikka on ilmeisesti kohtuullisen kallis??????Raha puoli kiinnostaa, dollarit vai eurot???
- Lillan
Ei vaan todella edullinen, verovapaata aluetta kun on. Molemmilla valuutoilla pärjää, meillä oli matkakassa euroina.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään20818055Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen903845Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu392145Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2831562Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?711533Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1661456Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1221385Temutatko ?
Ostatko kiinalaisista verkkokaupoista halpaa tavaraa tai vaatteita ja miksi? Siksi että on kiva ostaa kun halvalla saa?1341376Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S141334- 811121