Ajettu 500 km mitähän sanois.
Ajettu 1000km itku silmässä.
Ajettu 2000km ei saa..na.
Ajettu 3000km taitaa tämä sittenkin.
Ajettu 4000km hei tämähän alkaa.
Ajettu 5000km paranee kokoajan.
Ajettu 6000km onneksi ostin Corolan.
Saas nähdä hyppäänkö kattoon kun tulee lisää kilometrejä.
Kokemuksia
12
2557
Vastaukset
- mieltä
Kun yli 10 000km nii sitte se AUTO vasta löytyy :))
ps. esittelyautojen PITÄISI olla just näitä ns. sisään ajettuja , eikä ihan uusia:/ Olis muuten rollan myyntiluvut entistäkin parempia ;) - Eka Corolla
Nauratti nuo kilometrivälien kommentit. Itse menen tuon 2000 - 3000 km välimaastossa ja ihan samanlaiset komentit itselläkin. Alussa Corolla oli kuin käärme moottoritiellä, mutta pikahuollon käärmeenlumooja sai ohjauskulmat kuntoon, niin eiköhän 3000 km komentti myöskin ole paikallaan.
- talvi
Minulla myös alkuun viime talvena ihmetytti ohjauksen hakeminen etenkin kun lunta oli paksulti tiellä. Syynä oli paitsi ohjauksen alkukankeus myös rengasliikkeen laittamat liian alhaiset paineet. Tänä vuonna paineet on 2.3 barissa ja auto on kuin eri planeetalta. Paljon kehuttu Focus ei missään tapauksessa ole parempi enää kuin oma Corollani. Sellaistakin on tullut paljon ajeltua.
- omia kokemuksia
olette oikeassa osittain sillä todellakin itsekin kun corollan omistajana voin yhtyä siihen että alussa auto oli suorastaan karmea(lumessa)ajettava ,mutta kun kilometriä on tullut tarpeeeksi(20tkm)alkaa autoon tottua niin silläkin pärjää,tosin lähelläkään focuksen mainioita ajo-ominaisuuksia se ei ole mutta kait se on vaan niin että kaikkeen tottuu-ehkäpä se selittää tojon suosion kun eri merkillä ajaneet ovat unohtaneet ajan saatossa minkälaista ajaminen voisi olla parhaillaan ja kun tojo pelaa suht"koht luotettavasti niin merkissä pysytään
- sitäkin
omia kokemuksia kirjoitti:
olette oikeassa osittain sillä todellakin itsekin kun corollan omistajana voin yhtyä siihen että alussa auto oli suorastaan karmea(lumessa)ajettava ,mutta kun kilometriä on tullut tarpeeeksi(20tkm)alkaa autoon tottua niin silläkin pärjää,tosin lähelläkään focuksen mainioita ajo-ominaisuuksia se ei ole mutta kait se on vaan niin että kaikkeen tottuu-ehkäpä se selittää tojon suosion kun eri merkillä ajaneet ovat unohtaneet ajan saatossa minkälaista ajaminen voisi olla parhaillaan ja kun tojo pelaa suht"koht luotettavasti niin merkissä pysytään
Itse kyllä ajan muillakin autoilla silloin tällöin ja Corollan talviominaisuudet eivät näin 11tkm kohdalla mitenkään poikkea ainakaan huonompaan suuntaan muista autoista.
- autoilu ollut
Tulkoon jälleen sanotuksi että 99% varmuudella edessäsi on vika vapaita kilometrejä. Näin ainakin minulla ollut jo n.600000km eri coroloilla kylläkin.
- Autoilija
Autoihin tottuu oli sitten hyviä, tai huonoja. Japsit on mukavia kaupunkiajossa. Pidemmille matkoille lähtee mielummin jollakin eurovehkeellä.
- millä?
En minä ainakaan millään eurovehkeellä lähtisi reissuun kun itselläni on uusi Corolla. Ei tämän mukavampaa autoa reissuun löydä ainakaan samasta hintaluokasta.
- perillekkin ....
Niiin,mutta entäs se perille pääsy,varsinkin jos kiirus.
- uga
millä? kirjoitti:
En minä ainakaan millään eurovehkeellä lähtisi reissuun kun itselläni on uusi Corolla. Ei tämän mukavampaa autoa reissuun löydä ainakaan samasta hintaluokasta.
Ajoin viikonloppuna uutta (diesel) Octaviaa. Parempi ohjaus eli menee motarillakin suoraan ja keskittää paremmin, täsmällisempi vaihteisto, hiljaisempi. Tuskin on yhtä luotettava toisaalta.
Jännää, että melkein samalla akselivälillä voidaan kuitenkin saada ohjaus niin paljon paremmaksi.
Nostaisin Octavian Focuksen rinnalle saman hintaluokan autoihin joita kannattaa käydä kokeilemassa jos Corollan ajo-ominaisuudet (lue: ohjaus) alkavat tympiä.
- Joe
30 tkm takana ja vasta 3-vaiheessa (Ei s..na). Mutta eiköhän se siitä iloksi muutu. Kaikkeen tottuu ajan kanssa.
- 03 sedan
takana: ensimmäinen japsi,ei kait tuohon kiemurteluun totu koskaan..., onneksi löytyy parempi kampe matka-ajoon, onhan tuo corolla muuten toiminut, paitsi ne jarrut jarrut..,ajovalo polttimot kuitenkin helppo vaihtaa.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti40330820Martinan lapset JÄLLEEN valjastettu valkopesureiksi
Ei tuo nainen todellakaan täysillä käy. Vauvakin tajuaa että kysymykset ja vastaukset ovat Martinan itsensä tekemiä, lapset vastaa mitä on käsketty. J4764186Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?972725Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1331892Teille, Venäjällä pelottelijat
Oletatteko ja väitättekö te, että Venäjä pystyisi tuosta vain miehittämään Suomen?5901657- 861593
Kakista se ulos nainen vihdoin viimein
Että haluat, kummatkin halutaan. Otan sinut kuumaan syleilyyn sitten.751565Ujostuttaa eräs aikuinen mies...
Mitä se tämmönen on... tuo mies aiheuttaa minulle ylimääräsiä tykytyksiä... Rohkeampana pyytäsin häntä ulos mut jospa hän... Miten mun vaistot ilmoit591500Jos me käytäs nainen
Ulkona niin mitkä olisi ne kolme asiaa joita tahtoisit kysyä tai kertoa minulle?721245