minun mieelstäni olisi oikein, etttä suomessa olis sota-ajan laki voimassa ja kriminaaleja voitaisiin pelotella niskalaukauksella. itsepuolustus tulisi olla pakollinen oppiaine koulussa, jotta naiset osaisivat potkia munille vankiloihin lopulta päätyviä yhteiskunnan hylkäämiä rikollisia. on aivan oikein, että rikolliset suljetaan yhteisön ulkopuolelle vankiloihin, joissa he saavat tehdä raakaa työtä oleskelunsa eteen. vankila ei saa olla mikään lepokoti. sitten, kun rikollinen vapautuu vankilasta täytyisi hänen rikosrekisteri olla julkinen, esim. se voisi olla tatuoituna hänen otsaansa.
niskalaukaus
oikeistoliberaali
2374
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Mitäs jos pidät nämä jatkossa ihan vaan omana tietonasi.
Perustele ihan vaikka muutamalla sanalla, miten Suomesta tulisi parempi paikka asua, jos esittämäsi uudistukset toteutuisivat.
Ainoa hyvä puoli, minkä tuossa näen, olisi se, että Suomi erotettaisiin Euroopan Unionista. Samaan kauppaan tulisi se surullinen seuraus, että Suomesta tulisi sivistysmaan sijaan takapajula. Olen joidenkin muidenkin aikuisten miesten kuullut esittämääsi hölynpölyä.