Oli Näköjään kainarissa kaupungin laittama ilmoitus jossa etitään suutaria kajaaniin. Hyvä juttu kun herratkin on asian huomanneet ja vielä parempi kun tekevät asialle jotain !
Suutari
sivustakatsoja:
3581
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Sunnuntain hesarissa oli samanlainen ilmoitus ! Kaupunkihan on ottanu asian ihan tosissaan.
Kajaaniin alkaa kengät olla jo siinä kunnossa että pakko lähtee kohta Ouluun kenkiä viemään.TAAS!!! Tulee kalliks kun joutuu ajaa sinne asti mutta onhan siellä rättikauppoja jossa voi kierrellä päivän, mitä kans puuttuu täältä.
osta kenkäsi kerralla hyvä laatuisina, niin ei tarvitse korjailla eikä ostaa kuin kesä ja talvi kengät erikseen. V aihdat vain niitä säänöllisin väliajoin. ja kyllä ne kestävät hintansa edestä, koska ne ovat kestävät kengät. vaihtoehtoisesti voit olla käytännöllinen ja ostaa pelkkiä jka säänsaappaita (sopivat niin tanssimiseen kuin pilkille).