Suutari

sivustakatsoja:

Oli Näköjään kainarissa kaupungin laittama ilmoitus jossa etitään suutaria kajaaniin. Hyvä juttu kun herratkin on asian huomanneet ja vielä parempi kun tekevät asialle jotain !

3

571

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kasari=

      Sunnuntain hesarissa oli samanlainen ilmoitus ! Kaupunkihan on ottanu asian ihan tosissaan.

      • Red Hot Mama

        Kajaaniin alkaa kengät olla jo siinä kunnossa että pakko lähtee kohta Ouluun kenkiä viemään.TAAS!!! Tulee kalliks kun joutuu ajaa sinne asti mutta onhan siellä rättikauppoja jossa voi kierrellä päivän, mitä kans puuttuu täältä.


      • James
        Red Hot Mama kirjoitti:

        Kajaaniin alkaa kengät olla jo siinä kunnossa että pakko lähtee kohta Ouluun kenkiä viemään.TAAS!!! Tulee kalliks kun joutuu ajaa sinne asti mutta onhan siellä rättikauppoja jossa voi kierrellä päivän, mitä kans puuttuu täältä.

        osta kenkäsi kerralla hyvä laatuisina, niin ei tarvitse korjailla eikä ostaa kuin kesä ja talvi kengät erikseen. V aihdat vain niitä säänöllisin väliajoin. ja kyllä ne kestävät hintansa edestä, koska ne ovat kestävät kengät. vaihtoehtoisesti voit olla käytännöllinen ja ostaa pelkkiä jka säänsaappaita (sopivat niin tanssimiseen kuin pilkille).


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      91
      5906
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      80
      4772
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      93
      3001
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      26
      2780
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      25
      2046
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1496
    7. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      335
      1047
    8. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      85
      1018
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      125
      950
    10. Eihän se tietysti minulle kuulu

      Mies, mutta missä olet? 🤨 😠
      Ikävä
      48
      754
    Aihe