Äitiliini sanoi poitsulle 3v: Kylläpä sinulla on pitkät ja mustat ripset. Siihen poitsu silmiään siristäen: Niin sinullakin, kun näkis vaan....:)
pitkät ripset
äitiliini 2
2
915
Vastaukset
- edellisen äiti
Kysyin esikois-poitsulta istuessamme kirkossa, hänen ollessan n. 4-v ja kun hältä pääsi paukku: Mikäs se oli? Johon hän kuuluvalla äänellä: Pieru.
Kyllä nauratti : ) - MammaMari
Nykyään käytän meikkiä enää harvakseltaan..
Yksi kaunis kerta sitten oltiin joihinkin sukupippaloihin lähdössä, joten meidän neljävuotias tytön tylleröinen katseli hetken minun meikattuja kasvojani.. Tuumaili sitten, että miksi äiti sinulla on hämähäkit silmissä!?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 865352
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h784714Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1113017Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv872948Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p232514Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.612039Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska251966- 321523
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1141439- 1851328