Onko kukaan asentanut kyseiseen auton erillissarjoja ? Pystyyköhän vaihtamaan soitinta kun on vuosimalli 03 ? Siinä on ajotietokone. Onko yleensä jos vaihtaisi uuteen autoon soittimen niin onnistuuko se? Onko kukaan vaihtanut uudenpaan malliin soitinta. Jos asennuttaisi sen niin kuinka kallista yleensä on soittimen asennus ?
Ford transit
5
388
Vastaukset
- Vesku
Kyllä onnistuu vaihtaa soitin. Ford-liikkeestä saat johtosarjan ja soitin adapterin..
Asennuttaminen maksaa n.20€ ja jos erillissarjan haluaa, niin 6,5" sarja mahtuu, kun vähän veistää..
Hintaa asennukselle varmaan n.40€.
Etelämmässä on asentamoita, mutta pohjoisemmassa vähemmän.. Jos olet lähellä JKL:ää niin voin tehdä asennukset. "edullisesti"- Mamemoman
sinulle vesku. Löytyyköhän Fordin liikeestä vielä tuohon jotkun reunukset jotka peittäisivät ton kun on niin iso tuo soitin ?
- Vesku
Mamemoman kirjoitti:
sinulle vesku. Löytyyköhän Fordin liikeestä vielä tuohon jotkun reunukset jotka peittäisivät ton kun on niin iso tuo soitin ?
Kyllä löytyy.. tai siis pitäis löytyä.
- Turvajarjestelmat.net
Laita palautetta, niin saat ohjeet ja tarvittavat sovitteet tarvittessa. Ovissa on vakiokaiuttimena 5"x7" mikä on korvattavissa 6,5" erillissarjan kaiuttimella, sovite löytyy valmiina tai sitten vähän puusepäntaitoja omaavalta se onnistuu muutenkin. Johtosarjaan on adapteri Ford/ISO , radioaukkoon on myös sovitepala, millä kaikki DIN-kokoiset radiot saadaan kiinni.
http://www.turvajarjestelmat.net - Mamemoman
yksi tyhmä kysymys mutta..
Haluaisin pakettiautoon myös subwooferin minnehän sen voisi laittaa ? Onko kukaan laittanut? En usko että mahtuu mihinkään hyttiin.. Mutta perälle, mitenhän se kuuluisi sieltä ohjaamoon pitäisikö tehdä reikä väliseen seinään? Onko ideoita ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 684537
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h704292Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1112947Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv692854Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p222156Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.582008Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska151689- 321513
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1111383- 1851298