Hei, en tiedä onko oikeilla palstoilla tämä kysymys, mutta tiedustelisin että onko mahdollista suorittaa matkailualan työssäoppimisen osuus jossain aasian maassa. Kuten esim: Kiinassa, Japanissa etc..? Jos joku on matkailualaa opiskellut ja on suorittanut kyseisissä maissa työssäoppimisensa tai jos joku tietää että onko mahdollista esim noihin maihin päästä työssäopiimisensa suorittamaan niin olisin kiitollinen jos joku viitsisi vastata ^_^
Ps. ichi tsu no yori ooku no kai hontouni arigatou watashi no shitsumon ni kotaere ba ^-^m/
Ps. ichi tsu no yori ooku no kai hontouni arigatou watashi no shitsumon ni kotaere ba ^-^m/
Vastaukset 2
Vanhimmat
On täällä Japanissa näitä suomalaisia opiskelijoita ollut harjoittelemassa, pääasiassa kuitenkin suomalaisissa firmoissa. Mitenkäs olisi paikallinen Joulupukinmaa? Siellä on ollut suomalaisia töissä. Kysypä Japanin suurlähetystöstä neuvoa.
Kiitos vastauksesta, yritän selvitää asiaa tuolta japanin suurlähetytön kautta tarkemmin sitten mutta kiitos oiken paljon vastauksesi auttoi jo paljon. :)