Meitin autoiss aon ollut tähän päivään asti VBG kidat mutta nyt on uusissa oleet noi V.Orlandin MCX501:set ja nyt ollaan jo päästy kytkemisongelmista eroon? Onko kellään muilla kokemuksia V.Orlandin vetokidoista joita löytyy aikamoisesti erilaisia eri käyttömahdollisuuksiin?
Vetokidat
V.Orlandiko
94859
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ollaan mekin siirrytty orlandin kitoihin, tuntuu olevan kestävämpi ku vbgn kidat. Hinnaltaan pikkasen edullisempi.
Meillä siirrytty vbg:stä TAV:iin ja hyvin pelaavat. Kestävät kulutusta paremmin eikä mitään kytkemisongelmia ole ollut.
Olen kyllä kuullut hieman eri tarinoita TAV-vetokytkimen toiminnasta. Itsellä ollut koekäytössä TAV:n kytkin ja ei ollut kauan.
Ainakin tuo vbg.
Pikkasen on kyllä temppuillut meillä TAV, kahdessa on vielä VBG mutta kovasti on isäntä ajatellut tota Orlandiakin seuraavaan tulee E506.
Vaihdettiin kanssa kaikkiin 8 autoon orlandit servolla tyytyväisiä kuskit ollut pitkästä aikaan.
Muuten hyvä kytkin kun alahelan päälle kulutus prikka vielä.alahela halkaisia 48mm ku vbg ssä 40mm kiinnitysmutterissa pidemmät kierteet pysyy kiinni sopii vbgn vääntölaite ja avauskahva ,ei tarvi ostaa ku uus tappi ja helat ei mekanismia.vaiks onkin makarooni
Niin muistaakseeni ferrarikin on italiasta ja sillä monta mestaruutta putkeen....
Sano mulla VBG:n edustaja pohjoisessa! Paskan myivät..