apua

tarvitaan

helou! mitäs kun nyt on tmmönen juttu sattunut,että humalapäissäni ajoin autolla..alaikäinen olen eli korttiakaan ei ole.
ja siitä tuli rattijuopumus..ei onneksi ollut törkeä!
niin kertoisiko joku viisaampi että mitäs siellä käräjillä tapahtuu?'
olis kiva vähän varautua jo valmiiksi.
kiitos tosi paljon jos vaivauduitte vastmaamaan!

8

539

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • fsfsf

      Minkä ikänen olet ja paljon oli promilleja ?

      • olen

        17..ja puhalsin kuulemma 0.81
        olin kyllä aika paljon juonu että en kyllä tiedä että mistä noin pienet lukemat..mutta parempihan se vaan on.


      • vxxvxv
        olen kirjoitti:

        17..ja puhalsin kuulemma 0.81
        olin kyllä aika paljon juonu että en kyllä tiedä että mistä noin pienet lukemat..mutta parempihan se vaan on.

        Ettei ollu 0.81 mg/l ???


      • ne ainakin
        vxxvxv kirjoitti:

        Ettei ollu 0.81 mg/l ???

        sano mulle..ja sossusta soittivat jo ja saman sanoivat..kyllä mä siinä yli 8 bissee olin juonu..että luulis et olis ollut enemmän..missään kännissä en kyllä ollut..


    • Carpe Diem

      Sattuiko mitään vahinkoja? Jos ei aikasempia tekoja, pyydä että arvoisa käräjäoikeus jättäsi sinut nuorena henkilönä rangaistukseen tuomitsematta (eli ei sakkoja) Kerro myös oikeudelle katuvasi syvästi tekoasi ja että se oli ajattelemattomuutta ja etkä enää koskaan aja nautittuasi alkoholia.

      • kiitoksia

        autolle ei käynyt mitään eikä muillekkaan..eikä aikaisempia juttuja ole..täytynee yrittää..kiitos :)


    • Nikolai Kopeloi

      Kerroit ajaneesi autoa ja vielä humalassa (alkoholin vaikutuksen alaisena). Ei niin saa tehdä.Vuosittain Suomessa kuolee satoja ihmisiä rattijuopon uhrina. Kerroit olevasi "alaikäinen", jos olet alle 15 v, unohda koko juttu, näet Suomessa alle 15 vuotiian lainvastainen teko ei ole rikos ja et joudu oikeuteen vastaamaan teostasi.

      • olisinkin..

        15...mutta olen 17...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      61
      3984
    2. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      59
      3980
    3. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2861
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      55
      2682
    5. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      55
      1982
    6. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      21
      1859
    7. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      15
      1649
    8. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1503
    9. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      106
      1327
    10. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      180
      1261
    Aihe