ääh..

mä haluaisin ottaa toisenkin aksun mutta pelkään että ne alkaa tekeen poikasia :/ miten pian ne voi niitä poikasia tehä ja minkä ikäsinä?
4298
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

tulevat sukukypsiksi n. 6kk - 12kk ikäisinä, joten aika äkkiä voivat lisääntyä. Onneksi munat on helppo hävittää, joko pakastaa, keittää tai heittää vessanpönttöön (joko murskattuna tai ilman murskausta..)
Ota ihmeessä toinenkin aksu, se olisi mukava lahja aksullesi! :) Mutta jos aksusi on aikuinen, yritä löytää suunnilleen samaan kokoluokkaan kuuluva aksu omallesi kamuksi.
Miksi et muuten halua poikasia?

Äänestä
  • kun mun äiti ei haluu niitä ja sit niitä tulee niin paljon...

    Äänestä

  • kanerva91 kirjoitti:

    kun mun äiti ei haluu niitä ja sit niitä tulee niin paljon...

    ..tuleehan niitä rutkasti, mut ne on kyllä helposti hävitettävissä..

    Äänestä

Näköjään asut Tampereella!!! Niin asun minäkin! Ja täytän ens perjanaina 14! Missä päin Tamperetta asut? Jos et halua kertoo täs, mailaa Pliis! [email protected]

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kanerva91 kirjoitti:

mä haluaisin ottaa toisenkin aksun mutta pelkään että ne alkaa tekeen poikasia :/ miten pian ne voi niitä poikasia tehä ja minkä ikäsinä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu