POLTTO-OHJELMA

Kertokaa mistä saisi sellaisen ilmaisen (helppokäyttöisen) poltto-ohjelman, jolla voisi siirtää vlokuvia ym. tiedostoja CD-levylle.
7587
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

muutama:
http://www.sofotex.com/download/Multimedia/CD_Burner/
Muista laittaa matala kansiorakenne! Silloin saat kuvat ongelmitta näkyviin cd-r-levyltä ja tarvittaessa kopioitua.
Siis ennen polttoa kuvat aiheittain kansioihin ja mielellään ei lainkaan alikansioita (tai ehkä yhdet).

Äänestä

niin sillä voi polttaa ilman minkäänmoisia erillis-ohjelmia. Paljon tulee käytettyä windowsin omaa, vaikka kyllähän multa nerokin löytyy

Äänestä
  • Juu, on mulla XP ja olen käyttänyt sen omaa poltto-ohjelmaa, mutta siinä on jokin vialla, kun siirrän jollekkin CD-levylle vaikka yhden pienen tiedoston (vaikka muutaman kuvan vain) Niin resurssin hallinnassa näyttää että CD on jo tullut täyteen (vaikka ei tietenkään pitäisi tulla täyteen muutamasta fileestä) Sitten seuraavalla kerralla saattaa näyttää että samainen CD ei olekkaan enää täynä... Missähän vika, jokin bugi Windowsin poltto-ohjelmassa???

    Äänestä

  • Sanna kirjoitti:

    Juu, on mulla XP ja olen käyttänyt sen omaa poltto-ohjelmaa, mutta siinä on jokin vialla, kun siirrän jollekkin CD-levylle vaikka yhden pienen tiedoston (vaikka muutaman kuvan vain) Niin resurssin hallinnassa näyttää että CD on jo tullut täyteen (vaikka ei tietenkään pitäisi tulla täyteen muutamasta fileestä) Sitten seuraavalla kerralla saattaa näyttää että samainen CD ei olekkaan enää täynä... Missähän vika, jokin bugi Windowsin poltto-ohjelmassa???

    Ja myös muut ohjelmat yleensä tekee. Eli jos poltat datana muutaman kuvan vaukka Nerolla, se levy on sitten täynnä. Pitää tehdä "multisessio", jos meinaa jatkaa. Mutta klikkaa niitä kuvia hiiren oik ja valitse "lähetä" ja sitten se cd asema, jossa tyhjä levy. Muistaakseni sitten pystyy Xp:llä lisäämään sinne..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sanna kirjoitti:

Kertokaa mistä saisi sellaisen ilmaisen (helppokäyttöisen) poltto-ohjelman, jolla voisi siirtää vlokuvia ym. tiedostoja CD-levylle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu