Golf -99 1,4 kone pukkasi öljyt pihalle.Jakopään puolelle roiskeita eli painetta on ollu. Öljyntäyttöaukon korkissa vaaleeta öljynräkää.Huohotin putki oli ainakin yläpäästään puhdas.Jäähdytys nestettä ei näyttäisi kadonneen. Olisiko huohotin putki jostain muualta tukossa vai olisko kannentiiviste korkannu.Konella ajettu150tkm
öljyt
Pihalle
3779
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
huohotinputkesta pitäis löytyä lisälämmitin muutoin tuloo pakkasella ongelmia.asennetaan merkki liikkeessä veloituksetta.muistaakseni kuuden vuoden goodwill takuuna.yleensä se tukos löytyy sen huohottimen alapäässä olevasta "kammiosta"tai sit sieltä ilm.puhdistimen sisällä kulkevasta putkesta.jos eivät asenna lämmitintä veloituksetta niin sano et otat yhteyttä maahantuojaan ja kysyt miten asia on.
Heh, ettei vain teikäläisellä sattunut sama Helsingissä ja lauantaina... tuli vain mieleen, että oliko ilma jotenkin suotuisa tuolle tapahtumalle.
Meikäläisellä samaa vaaleaa öljykorkissa ja jakopää märkänä. Tosin auto on 12 vuotta vanhempi. Öljy tuli mittatikun reijästä ulos. Olisi kuulemma voinut tulla nokan stefasta.
Poljin autoa raskaalla jalalla kun tukokset olivat sulaneet - ei näytä kannentiivistevialta. Huohotus on kyllä lähinnä suoraa puhallusta, mutta sama se, paalain korjaa jos vikaa on liikaa.
Joopa joo lauantaina helsingissä.Mielestäni huohotinputkissa ei ole sähkövastusta.Täydyn pestä koneen ja tarkistaa kaikki letkut.Kiitokset vastauksista