väsymys+antioxidant

heipähei. Täällä keskustelussa näkyy ainakin joskus seikkailleen sellaisia jotka ovat käyneet antioksidanttihoidossa. Minulla on ollut monta vuotta väsymystä ja sain siihen hoidoksi useita eri vitamiineja, ubikinonia, epaa, magnesiumia jne. Kuinka nopeasti teillä nämä ovat vaikuttaneet? itse olen syönyt niitä jo 3kk. Onko mahdollista että menee jonkin aikaa vaikutuksen alkamiseen kun on ollut n.4 vuoden väsymys.
71290
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

entäs jos otat yhden valmisteen jossa nuo kaikki aineet ( epa lisäksi)?? Itselläni hävisi väsymys kun aloin käyttää mivitotal-valmistetta

Jatkuva väsymys voi olla myös merkki sairaudesta johon ei antioksidantit pure. Käy siis tutkimuksissa

Äänestä

Olen saanut antioxidantti hoitoa pian 1,5 vuotta ja voin sanoa että auttaa todella paljon.olen vajaan 30 v. mutta olin niin uupunut että en jaksanut kävellä kunnolla yli 100 metriä ja jatkuvaa päänsärkyä aamusta iltaa nyt ei pää särje ja muutenkin aika hyvä vointi. antioxidantit auttaa todella mutta kannattaa mennä sellaisen lääkärin vast. otolle joka todella osaa hommansa pitkän kokemuksen kautta, ethän voi tietää mitä syöt jos ei tehdä verestä mittauksia, se on onnistuneen hoidon perusta. suosittelen!

Äänestä
  • ..käynyt tutkimuksissa, kaiken maailman. mitään sairautta ei ole, se on 100% varma. antioksidanttiklinikalla minulla otettiin verikokeet jossa näkyi vitamiinin puutokset, rasva arvot, kaikki. Ja voin sanoa että hyvä paikka on!nuo vitamiinit ym. on juuri minulle määrätty. Halusin vain tietää kuinka nopeasti teillä ovat tehonneet.

    Äänestä

  • aniie kirjoitti:

    ..käynyt tutkimuksissa, kaiken maailman. mitään sairautta ei ole, se on 100% varma. antioksidanttiklinikalla minulla otettiin verikokeet jossa näkyi vitamiinin puutokset, rasva arvot, kaikki. Ja voin sanoa että hyvä paikka on!nuo vitamiinit ym. on juuri minulle määrätty. Halusin vain tietää kuinka nopeasti teillä ovat tehonneet.

    Kyllä ne auttaa koko ajan eli tekee hiljaista työtään, apu tulee vähitellen eli minulla korjaan tumista on tapahtunut jatkuvasti, vaikea sanoa että miten kauan kestää kaikki on yksilöllistä ja riippuu siitä miten vaikea lähtökohta on. syö vain niitä kyllä elimistön parantuminen aikansa vie, monilla on sellainen totuttu asenne että heti tarvis auttaa kuten oireita poistava lääkitys tekee.tämä lääkitys todella korjaa sairaustilaa. kyllä ainakin itsellä on auttanut merkittävästi ja pikkuhiljaa hyvä tulee, vähän se tietysti maksaa mutta terveys on kallein aarteemme. Minulla mitattiin myös kaikki mahdollinen, varmaan vähän samaan tapaan kuin itselläsikin.

    Äänestä

olen ajatellut minkä ikäinen olet? miten kauan olet väsymystä sairastanut?

Äänestä
  • kokeile vielä mäkikuismaa sitä myydään yliopiston apteekissa, kokeile.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


aniie kirjoitti:

heipähei. Täällä keskustelussa näkyy ainakin joskus seikkailleen sellaisia jotka ovat käyneet antioksidanttihoidossa. Minulla on ollut monta vuotta väsymystä ja sain siihen hoidoksi useita eri vitamiineja, ubikinonia, epaa, magnesiumia jne. Kuinka nopeasti teillä nämä ovat vaikuttaneet? itse olen syönyt niitä jo 3kk. Onko mahdollista että menee jonkin aikaa vaikutuksen alkamiseen kun on ollut n.4 vuoden väsymys.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu