sof 2

en tarkottan sitä kohtaa.paljon pitemmäll.talviaika ja lunta sataa.juna on myös tässä kohas ?
2234
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

mull on sama ongelma, mut miten sä sait sen junan käyntii???? Tapoitsä ne sotilaat, mut millä(puukol???) vai miten ja millä!!!!!!!????

Äänestä
  • ei sitä saa käyntii mut siinä junassa on se sauva.paina use ,se vaunu lähtee liikkeelle.sit vaa niitten vaunujen katolle.seinäs on tuuletusaukko.kömmi sinne..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


juu kirjoitti:

en tarkottan sitä kohtaa.paljon pitemmäll.talviaika ja lunta sataa.juna on myös tässä kohas ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu