Juha Kankkusen kartanlukijan Juha Revon sairauskohtauksen syy on selvinnyt. Revon sairastuminen aiheutti Kankkusen keskeytyksen historic-autojen Safari-rallissa Keniassa.
- Magneettikuvauksissa Nairobissa päästäni löytyi kasvain. Se on pieni ja sijaitsee päälaessa aivojen ja kallon välissä, Repo kertoi puhelimessa Keniasta.
Lääkärien mukaan kasvain saattaa aiheuttaa lieviä epilepsiakohtauksia painaessaan aivoja. Sellaisessa kohtauksessa Repo menetti viime keskiviikkona puhekykynsä ja käsiensä toimintakyvyn muutamaksi tunniksi, minkä vuoksi Kankkunen joutui keskeyttämään kilpailun.
Revon mukaan kasvainta hoidetaan lääkityksellä ja myöhemmin se on tarkoitus poistaa leikkauksella. Lääkäreiden mukaan kasvain on leikkauksen kannalta "helpossa paikassa".
Kuukausi sitten englantilainen vuoden 2001 maailmanmestari Richard Burns menehtyi aivokasvaimeen.
ralli aiheuttaa aivokasvaimia
7
717
Vastaukset
- kuten
jääkiekko aiheuttaa syöpää...Koivu ja muutama muukin pelaaja ovat kärsineet syövästä...
- Nimetön
Koivu veti syövereihinsä paljon kasvihormooneja, jotta sais jerkkua kyynerpäihin. Tuhoisin seurauksin.
- aikana. vautsi!
Niin ja jos et aja rallia niin siinä porukassa niitä kasvaimia ja syöpiä vasta onkin.
- Nimetön
Ralliautojen suorat putket lakoonnuttavat korvakarvat nopeammin kuin normaali taustamelu. Siitä johtuu miksi rallikuskien englanninkielen taidot eivät vuosien varrella kehity koulupakkoenglannin jälkeen, he mongertavat samaa Scheinzia haastattelusta toiseen.
- oikeassa
Nimetön kirjoitti:
Ralliautojen suorat putket lakoonnuttavat korvakarvat nopeammin kuin normaali taustamelu. Siitä johtuu miksi rallikuskien englanninkielen taidot eivät vuosien varrella kehity koulupakkoenglannin jälkeen, he mongertavat samaa Scheinzia haastattelusta toiseen.
Rah rah rah....mutta ei ralliatoissa mitään "suoria putkia" ole (tai no joo, onhan esim turvakaarissa suoraakin putkea...mutta se ei juurikaan melua aiheuta), mutta muuten olet oikeassa koska kaikki kovaääniset laitteet aiheuttavat kuulon alenemista....
Mutta joo, kyllähän se vähän huonoa englantia on mitä suurin osa puhuu. Puhutkos muuten itse kuinka sujuvaa englannin kieltä? Esim. Bosse pystyy tällä hetkellä kommunikoimaan suomella, ruotsilla, englannilla ja ranskalla...ja toisaalta - kuunnelkaahan meidän yleisurheilijoita, mäkihyppelijöitä, kiekkoilijoita tai hiihtäjiä - se yleensä vasta ihastuttavan sujuvaa onkin. Eikä meidän poliitikkopuolikaan juuri kielen sujuvuudella säväytä - saati osa huippujohtajista - varsin tankeroenglantia on sielläkin saralla. Vaan kommunikointi kuitenkin onnistuu...ei sentään aina tarvita tulkkia.
- rontti
Mitenhän ralli ja kasvain vois olla yhteydessä toisiinsa?
- aivot liikkeessä
kun pörrää pellossa ympyrää mönkijälläsi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti40330820Martinan lapset JÄLLEEN valjastettu valkopesureiksi
Ei tuo nainen todellakaan täysillä käy. Vauvakin tajuaa että kysymykset ja vastaukset ovat Martinan itsensä tekemiä, lapset vastaa mitä on käsketty. J4764186Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?972725Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1331892Teille, Venäjällä pelottelijat
Oletatteko ja väitättekö te, että Venäjä pystyisi tuosta vain miehittämään Suomen?5901657- 861593
Kakista se ulos nainen vihdoin viimein
Että haluat, kummatkin halutaan. Otan sinut kuumaan syleilyyn sitten.751565Ujostuttaa eräs aikuinen mies...
Mitä se tämmönen on... tuo mies aiheuttaa minulle ylimääräsiä tykytyksiä... Rohkeampana pyytäsin häntä ulos mut jospa hän... Miten mun vaistot ilmoit591500Jos me käytäs nainen
Ulkona niin mitkä olisi ne kolme asiaa joita tahtoisit kysyä tai kertoa minulle?721245