Kissa + rusinat

Kisuli tykkää hulluna syödä rusinoita mutten ole uskaltanut paljoakaan antaa syödä kun en tiedä onko niistä jotakin haittaa?
Kertoisiko joku?
Kiitti :)
22085
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Muistelisin, että rusinat ovat kissalle myrkyllisiä. Muutama rusina tuskin kissaa tappaa, mutta ehkäpä rusinoita ei kuitenkaan kannata tarjota kissalle :)

Meillä toinen kissoista söisi pähkinöitä (ja varsinkin chilipähkinöitä), mutta en ole antanut. Pari kertaa on päässyt avokilta varastamaan, mutta tarkoituksellisesti ei ole annettu. En tiedä pähkinöidenkään epäterveellisyydestä kissoille sen tarkemmin, joten jääköön antamatta :)

Äänestä
  • Sitten ei kisu saa enää yhtään rutinaa. Kiitos :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


temptation-of-fear kirjoitti:

Kisuli tykkää hulluna syödä rusinoita mutten ole uskaltanut paljoakaan antaa syödä kun en tiedä onko niistä jotakin haittaa?
Kertoisiko joku?
Kiitti :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu