mietimme matkaa elokuussa thaimaahan. Mihin sillon kannattas mennä? Emme ole aikaisemmin käyneet Thaimaassa.
mihin elokuussa?
9
907
Vastaukset
- Petsku
Minkä ikäisiä ihmisiä olette ja mitä haluatte lomaltanne?
- madame
olemmme 26-vuotiaita ja haluamme lomalta aurinkoa,uimista ja nähtävyyksiä/seikkailuja.
- Petsku
madame kirjoitti:
olemmme 26-vuotiaita ja haluamme lomalta aurinkoa,uimista ja nähtävyyksiä/seikkailuja.
Olisko Aurinkomatkojen Bangkok 4vrk Hua Hin lisäviikolla? Bkk:n ulkopuolella aika vähän nähtävää. Tai on toki paljonkin, mutta edellyttää omatoimista matkailua suht paljon ja pitkiä välimatkoja. Aurinkomatkojen Kwai-joen silta matka on kanssa kuulemma hieno. Kannattaa varata ennen matkaa.
Hua Hinin voi kanssa vaihtaa Pattayaan. Se on huomattavasti vilkkaampi kuin Hua Hin. Biletys kaupunki, mutta sieltä pääsee pakoon kivoille paratiisi saarille pienellä rahalla. Pattaya on ihan huippupaikka shoppailla;) - madame
Petsku kirjoitti:
Olisko Aurinkomatkojen Bangkok 4vrk Hua Hin lisäviikolla? Bkk:n ulkopuolella aika vähän nähtävää. Tai on toki paljonkin, mutta edellyttää omatoimista matkailua suht paljon ja pitkiä välimatkoja. Aurinkomatkojen Kwai-joen silta matka on kanssa kuulemma hieno. Kannattaa varata ennen matkaa.
Hua Hinin voi kanssa vaihtaa Pattayaan. Se on huomattavasti vilkkaampi kuin Hua Hin. Biletys kaupunki, mutta sieltä pääsee pakoon kivoille paratiisi saarille pienellä rahalla. Pattaya on ihan huippupaikka shoppailla;)unohtui äskön mainita että haluamme lomalta rauhallisuutta,mutta myös välillä jotain piristystä.varmaan joku semmonen paikka joka ois rauhallinen mutta sieltä pääsis kätevästi aina halutessaan käymään jossain vilkkaamassa paikasssa...shoppailua jne..
- taisi höynän maksajan löytää
madame kirjoitti:
unohtui äskön mainita että haluamme lomalta rauhallisuutta,mutta myös välillä jotain piristystä.varmaan joku semmonen paikka joka ois rauhallinen mutta sieltä pääsis kätevästi aina halutessaan käymään jossain vilkkaamassa paikasssa...shoppailua jne..
ammuu ja mies maksaa matkan ja tuo se vaan sanoo että ammuu.
- madame
taisi höynän maksajan löytää kirjoitti:
ammuu ja mies maksaa matkan ja tuo se vaan sanoo että ammuu.
taidat olla kateellinen pane--- kun tommosta piti laittaa!!! hahhaa
- Petsku
madame kirjoitti:
taidat olla kateellinen pane--- kun tommosta piti laittaa!!! hahhaa
Täällä on aina ihan hirveetä panettelua... Ehkä se Bkk-Pattaya vois sopia teille. Aluks koko maa ja Pattaya on kulttuurishokki, mutta päivää myöhemmin todnäk rupeette diggailee. Sieltä tosiaan pääsee pikaisesti paratiisi saarille nopeesti jos haluaa. Hua Hinistä ei pääse bilettää kovinkaan nopeesti.
- Erkki
Me olimme ensimmäistä kertaa Thaimaassa viime Elo-Syyskuussa.Viikko Bangkokissa ja kaksi Hua Hinissä.Upea reissu kaikin puolin.Ja se Kwai-joki retkikin tehtiin.Kannattaa käydä www.thaiklupi.fi tai thairy.net-sivuilla. Niistä löydät paljon tietoa ja koska niihin pitää rekisteröityä niin niissä ei ole näitä hörhöjä.
- island of dream
Jos olette valmiit karsimaan hieman nähtävyyksistä niin varmasti on Samui teidän kohde. Kokonaisuus on mielestäni aivan mahtava, on upeita rantoja, ravintoloita, retkiä ja maisemia. Lamai Beach omakohtaisesti paras vaihtoehto, sopivassa suhteessa rauhaa ja ilta/yö-elämää. Itse otin bungalowin Lamai:lta 900thb/vrk low season hintaan. 100m rantaan ja 250m iltaelämään, oli suihku(lämminvesi),wc,jääkaappi,tv,ilmastointi(huom. ehdoton) ja pari vuodetta eli huone oli 2hh, mut hinta sama 900thb oli sitten 1 tai 3 maksajaa. Elokuu on vielä euroopassa lomakuukausi eli varaukset kannattaa tehdä netissä jo etukäteen. Esim. www.sawadee.com kautta löytyy Samui ja majoitus vaihtoehtoja. Bangkok airways lentää sinne tunnin välein Bangkok:sta (n.3500thb/hlö/suunta).
Samui antaa varmasti unohtumattomia kokemuksia ja hetkiä kaikille lomalaisille. Ja sehän se on loman tarkoitus rentoutumisen ohella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 17513388
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1585483Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454910Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1493699Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska402833Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1282032Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1191783Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3711693Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1121560Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1371515