Kiinteistöhuolto Jauhiainen

Asukas

Hei!

Minkälaisia kokemuksia Kiinteistöhuolto Jauhiaisesta Vantaalla?

10

2867

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • täällä

      ole turha kysellä mielipiteitä jostakin virmasta/ihmisestä nimellä. täällähän voi kuka vitipää vain kirjoittaa mitä vain kenestäkin!!!!
      Pikkusen JÄRKEÄ kyselijoillekin.

      • on..

        Niin todella epäluotettava paikka kysellä mielipiteitä.


      • Asukas
        on.. kirjoitti:

        Niin todella epäluotettava paikka kysellä mielipiteitä.

        Kyllähän täällä näköjään muutkin kyselee...


      • palle
        Asukas kirjoitti:

        Kyllähän täällä näköjään muutkin kyselee...

        Sen voin firmasta sanoa, että reilu työnantaja sekä ammatillisesti osaava pk-yritys. Olen myös asunut heidän huoltamassa kohteessa ja ollut tyytyväinen. Kaikkiahan ei voi miellyttää mutta jos jos pitää valita niin kyseinen yritys kyllä hommansa osaa.


      • eräs asukas
        palle kirjoitti:

        Sen voin firmasta sanoa, että reilu työnantaja sekä ammatillisesti osaava pk-yritys. Olen myös asunut heidän huoltamassa kohteessa ja ollut tyytyväinen. Kaikkiahan ei voi miellyttää mutta jos jos pitää valita niin kyseinen yritys kyllä hommansa osaa.

        ompa kovasti sensuroitu ja jyrätty mielipiteet jauhiaisesta.kyllähän tällä areenalla on vaikka kuinka paljon kritiikkiä,niin hyvää kuin huonoakin.oma arvioni on kouluarvosanoilla -4.


      • huoltoukko
        eräs asukas kirjoitti:

        ompa kovasti sensuroitu ja jyrätty mielipiteet jauhiaisesta.kyllähän tällä areenalla on vaikka kuinka paljon kritiikkiä,niin hyvää kuin huonoakin.oma arvioni on kouluarvosanoilla -4.

        Muista samalla selvittää vastaajan tausta, viiraako päässä vai eikö huoltofirma ole muistanut kumartaa ja pokata kun asukas on jotain älähtänyt. Pääsääntöisesti haukut saanut firma ei ole töpännyt vaan syynä on asukkaan epärealistiset odotukset toiminnan tavasta, nopeudesta tai mahdollisuuksista.

        Jauhiainen on hyvän yrityksen maineessa ja maine on se jolla nämä firmat ratsastaa, tosin joillakin kiinteistöillä painaa enemmän vaakakupissa raha... Sitä saa mitä tilaa, halvimmalla hinnalla ei voi saada parasta palvelua (Jauhiaisen hinnasta en tiedä).


    • Jep jep

      On. Kallis.

      • l&t

        Kuuluu jollain tavalla l&t concern:niin


    • Lähteet puuttuu

      Täälläkin kirjoittaessa tulee myös muistaa, että vaikka kirjoitetaan internetin keskustelupalstoille ei kirjoittajan vastuu esimerkiksi herjaavista kommenteista poistu mihinkään, ja kunnianloukkaukset ja herjaukset tutkitaan yhtälailla kuin esimerkiksi sanomalehtikirjoituksissa.

    • tikanpoikaa

      eihän jauhiaista ole enään kun se myytiin lassila&tikanojalle joka taas on aivan surkia pulju

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      73
      4527
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      105
      3769
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      142
      3463
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      37
      1970
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      69
      1921
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1219
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      118
      1035
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      127
      944
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      55
      925
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      837
    Aihe