Kiusana ollut jo pitkään ad.onaidserver ja dist.belnk mainos pop-upit, eivät lähde ad-awarella eikä spybotilla pois. Myös ad.yidmanager (vai mikä lie) tulee, mut siihen olikin jo vastaus alempana.
Onkos kellään kokemusta spyhunter:sta? Googletin dist.belnk sanalla, josta pääsi tuohon spyhunterin linkkiin, ja kovasti siellä varoitellaan, että täytyy olla kokenut tietokoneen käyttäjä, kun lähdetään poistamaan ohjelmia.
ad.onaidserver ja dist.belnk???
6
325
Vastaukset
- varoittaja
Älä ota missään tapauksessa, syy tuolla. Kokeile ajaa Microsoftin Antispyware, on parempi kuin nuo sun ohjelmat. Varo näitä ohjelmia http://koti.mbnet.fi/pattaya1/bad_spyware_removal_programs1.htm
- ompi
SpySweeper ja SpywareDoctor on kans hyviä.SpywareBlaster kantsii myös asentaa koneelle.
- minä
ompi kirjoitti:
SpySweeper ja SpywareDoctor on kans hyviä.SpywareBlaster kantsii myös asentaa koneelle.
SpySweeperiä kokeilin, se löysi listan erilaisista pop-upeista, mutta poisto ei onnistunut, olisi pitänyt tilata kyseinen maksullinen ohjelma.
- niin...
minä kirjoitti:
SpySweeperiä kokeilin, se löysi listan erilaisista pop-upeista, mutta poisto ei onnistunut, olisi pitänyt tilata kyseinen maksullinen ohjelma.
SpySweeperiä voi kokeilla 30 päivää ilmaiseksi.Multa se on poistanu mitä on löytäny.SpywareDoctorin saa ilmaiseksi jostakin noista linkeistä mutta en muista että mistä.Pitää ladata koneelle ja kokeilla että mikä versio niistä myös poistaa löytämänsä.
http://www.google.fi/search?q= SPYWAREDOCTOR&start=0&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-a&rls=org.mozilla:fi-FI:official
- saa
tuolta löytyy apua pop uppeihin
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=108&conference=4500000000000628&subcat=758 - kuakko
En ole enää muuta poisto-ohjelmaa käyttänyt kuin ewidoa. Suosittelen koittamaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 14911191
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1485413Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p424256Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1323622Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352684Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191916Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1041613Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3601586Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?821459Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311396