Sijoituksen arvonnousun määrittelyssä menestyneimmät arvioivat sitä mitä muut miettivät toisten pohtivan puolen vuoden päästä. Sama pätee asuntokauppaan. Jos haluat tietää nousevatko vai laskevatko hinnat mieti miten muut arvioivat puolen vuoden päästä toisten käyttäytyvän ja miettivät samaa puoli vuotta eteenpäin. Veikkaukseni on että ensi kesänä suurin osa suomalaisista näkee oman taloudellisen tilanteensa hyvänä ja että he arvioivat seuraavan talven tuovan lisää hyviä uutisia. Näinollen asuntojen hinnat nousevat ensi kesään mennessä.
Arvaan mitä ajattelette
muiden ajattelevan
3
428
Vastaukset
- FactMan
FAKTA 35). Korkotaso on nousussa ja hinnat laskemaan päin. VEIKKAUS 1). EKP nostaa korkoa toistamiseen ja pitkä koronnousujen sarja on alkanut.
- JackL
Kuullostaa realistiselta visiolta.
Taloudellisen ajattelun Vantaanjoet tosin sopuloivat vuokraluukuissaan ja harkitsevat vahingonkorvauskanteen nostamista Tilastokeskusta vastaan jatkuvan väärän informaation tuottamisesta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 925931
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804772Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv933001Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p262790Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska252046Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191496Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3351047Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?851018Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚125950- 48754