Teen harrastuksena työn ohessa kynttilöitä ja nyt on alkanut kynttilänjämävarastot hupenemaan, niin kertokaa mistä saisi hyvän hintaista parafiinia ym. kynttilän valmistukseen tarv. materiaaleja?? Mielellään pääkaupunkiseudulta. Sinooperista näyttäisi löytyvän, mutta on aika hinnakasta vai mitä?
MISTÄ PARAFIINIA??
6
3872
Vastaukset
- olla että
nyt menee ihan pieleen mutta onko apteekissa?
Parafiiniöljyä kyllä myyvät mutta miten tuon kynttiläparafiinin kanssa on.
Joku viisas meille vastaa toivottavasti. - markkuh1a
Pari kysymystä:
Minkä verran tuota parafiinia tarvitset?
Missäpäin asustat?
Nuo kysymukset siksi, että minulla on muutama kymmenen kilpa ihan luonnonväristä parafiinia ja olen sitä joskus huutonetissä myynyt ja nyt olisi tarkoitus luopua lopuistakin.
Parafiini on eri kokoisina kappaleina ja paloina.
Asuinsuuntaasi kysyin ihan vaan siksi, että voi sitten suunnitella kuljetusta.
Tietenkin voit miettiä mitä olisit kilolta valmis maksamaan. Parafiinit tällä hetkellä Vantaalla.
s-postini: [email protected] - Kotitekoisesti
Apteekissa myydäään kyllä parafiinia mutta se on ns. seriiliparafiina ja lähinnä tarkoitettu lääkinnälliseen käyttöön eli kallista.
Ainakin Tampereen Harraste myy parafiinia ja joiltain muiltakin myyjiltä voi saada ns. tukkuhintaan mutta tietysti silloin ostettava isommat määrät. - olevan
ainakin huutonetissä näyttäisi olevan jotain parafiinia myynnissä.
- Anonyymi
Myyn halvalla parafiinia. Katso Tori.fi ilmoitusta. Hae askarteluosastolta tai hakusanalla parafiini.
- Anonyymi
Eikös esimerkiksi Sinelli myy parafiinia juuri kynttilähommia varten.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit585493Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT4334769Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483909KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1893467Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku142586Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei222335Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182298Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1542101- 1282059
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241529