postiennakkomaksu???

TuLiKäRpÄnEn

älkää pitäkö mua tyhmänä mut, ku joissain kijeissä tai paketeissa tulee postiennakkomaksu ni jos maksu on lähemmäs 600 e ni pitääks se pistää sille tilille jonka numero siin näkyy vai viiä postii ku hakee sen???

2

662

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • trrt

      Postiennakkopaketit maksetaan postiin lähetystä noudettaessa.

    • Palle_Ankaa'a

      Kun noudat postiennakolla, sulla on oltava rahat mukana kun meet paketin/kirjeen postista hakemaan. Tämä on todella surkea menetelmä, sillä moni ostaja jättää noutamatta ja sen olen myyjänä koennut, ttu!!

      Niin saamari myin Pleikkari kakkosta ja se stnan jannu ei käyny noutaa sitä ja jouduin maksaa aivan järkyttävästi siitä koko lystistä kun se tuli takasin!!! Niin se oli tosi ärsyttävää!! Älkää vaan myykö postiennakolla, ostaa voi jos aikoo se todella ostaa mutte teille pettureille, älkää perhana ruvetko kusettamaan, se tekee todella vihaiseksi lähettäjän ja uskaltakaakin vielä jättää noutamatta se paketti kun pyydätte postiennakkoa, se on siis niin ärsyttävää huijari-touhua. Pitäis pistää kaluistkattoo sellaset.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      110
      7662
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      116
      5318
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      119
      3547
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      29
      3527
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      35
      2574
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1886
    7. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      356
      1530
    8. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      96
      1521
    9. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      69
      1381
    10. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      131
      1366
    Aihe