Golf Langkawilla

Keba

Onko jollain kokemusta kyseisestä paikasta.
Hyvät ja huonot puolet? Tarviiko varata lähtöajat etukäteen vai onko kentillä yleensä tilaa? Myös suomalainen peliseura kelpais kun toi oma kielitaito on vähän mitä sattuu. Olen lähdössä kyseiseen paikkaan 17.1 joten jos olet silloin menossa ja seura kelpaa niin laitappa viestiä.

3

610

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • töms

      Pari vuotta sitten oltiin häämatkalla paikalla ja golffit jäi sikseen. Tsekkasin kyl vähän kenttiä. Kallein kenttä (enpä nyt muista nimeä) näytti varsin hyvältä ja laadukkaalta. Oli jonkun hotellin yhteydessä rannan lähellä:muistaakseni hintakin näytti aika suolaiselta. Toinen kenttä jonka väyliä hieman katsastin oli keskellä saarta. Ei näyttänyt kovin kummoselta ja vuokramailat oli ainakin aivan hirveitä. Muistaakseni hinta oli lähellä suomen tasoa.
      Yhtään pelaajaa en nähnyt joten tuskin hirveetä ryysistä on...

    • green fee

      Tiedustelin omaa matkaa varten noita hintoja ja peliaikojen varaamista. Saarella on siis 3 golfkenttää. Kallein on Datai golf, jossa green fee oli n. 72 €. Tämä on varmaan se edellisen kirjoittajan tarkoitama kallis paikka saaren länsipuolella. Sain clubilta vastauksen, että tammikuu ja helmikuu ovat sesonkiaikaa ja silloin voi olla ruuhkaa, että kannattaa varata etukäteen. Menemme itse saaren etelärannikolle ja siinä lähin kenttä on sellainen, jossa paikallisetkin pelaavat, vaatimattomampi paikka. Siellä kierros on reilut 30 euroa. Saaren itäpuolella on vielä yksi kenttä, siellä green fee kai jotain 60 €. En nsitten tiedä miten tuo pitää paikkansa, että ruuhkaa voi olla. Kuitenkin aiomme itse lähteä riskillä ja katsoa varauksen vasta paikan päällä (omasta pelaamisesta en tiedä, mutta mies on jo varannut bägille paikan koneesta 50 €). Mihin hotelliin menet? Me menemme Tha Lanai-hotelliin ja lähdemme myös 17.1.

      • keba

        Me ollan majoittumassa holiday villaan mikä näyttäsi ainakin kartan mukaan olevan aika lähellä teidän hotellia. Luultavasti mulla jää kanssa varaukset siihen päähän niin ei ole sitten liikaa ennalta suunnitelluissa aikatauluissa kiinni. Peliseura tosiaan kelpais eli jos porukkaan mahtuu niin mut saa kiinni numerosta 050-501 2492.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      138
      887
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      44
      657
    3. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      21
      588
    4. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      110
      553
    5. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      36
      532
    6. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      50
      525
    7. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      57
      509
    8. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      34
      478
    9. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      125
      472
    10. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      24
      445
    Aihe