moi ammattilaiset, saakos tuohon runkoon noita olka-akselin laakereita laakerikaupasta vai vain karting kauppiaalta...
ja onko ne vaikea vaihtaa....
kiitos vastauksista
ja onko ne vaikea vaihtaa....
kiitos vastauksista
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Moro, ota akseli mukaan/tai malli laakerista ja marssi esim. Laatulaakeriin Hesassa tai Keravalla. Vanhat laakerit saat kätevästi irti tuurnalla tai jollain vastaavalla, pienen treenin jälkeen vaihdossa menee 3-5 min.
Rulliksen laaleritkin käy
mikä on rullis? onko jotain tekemistä rullalusitimen tai rullalaudan kanssa? jos, niin kumman vai onko joku muu laakereita kuluttava esine?
tuo on aivan vakiokamaa, jota löytyy jopa Osaset yms. harakiriliikkeista. Vanha vain mukaan, niin menee heti oikein. Saat tod. näk. 4 yhden hinnalla jos vertaat kartingkaupan hintoihin. Noissa euron etulaakereissa nyt ei euro sinne tänne, mutta hintaerot suuria varsinkin takalaakereissa.
kiitos