Kun käynnistän Messengerin, kirjautuu käyttääjä sisään automaattisesti. Ennen ilmestyi ensin laatikko, johon piti syöttää käyttäjätunnukset ja salasanat. Mistä saan tämän takaisin?
Messenger
16
750
Vastaukset
- mesenisti
Kun mese auki niin sieltä työkalut / asetukset ja sieltä ruksi pois kohdasta kirjaudu automaattisesti
- kirjautuminen
Jotain tuollaista olen etsinyt, mutten löydä vieläkään. Mulla on versio 4.7
- en ole varma
Sinulla on windowsin messenger, lataa msn messenger.
Siinä ainakin on nuo työkalut, asetukset ja sieltä
edellisen vastaajan valinta.- mesenisti...
Windowsin mesessä työkalut / asetukset /asetukset sieltä ruksi pois suorita automaattisesti
- tehdään
Win mesessä näin: Työkalut -> Asetukset -> Asetukset
ja sieltä ruksi pois: Suorita Windowsin Messenger
Windowsin käynnistyessä. - kirjautuminen
Latasin Msn Messenger 7.5. Siitä löytyi paikka, josta ruksin saa pois. Nyt käyttäjä ei kirjaudu automaattisesti sisään, kun avaan mesen. Mutta edelleenkin käyttäjä A on aina oletuskäyttäjänä, ja pääsee sisään ilman salasanoja. Muille käyttäjille ilmestyy laatikko, joka kyselee tunnuksia ja salasanoja.
- tehdään
Msn Messenger: kohta Yleiset: Salli automaattinen
kirjautuminen kun tietokone on yhteydessä Internettiin,
ruksi pois. - et tajunnut
tehdään kirjoitti:
Msn Messenger: kohta Yleiset: Salli automaattinen
kirjautuminen kun tietokone on yhteydessä Internettiin,
ruksi pois.Älä vastaile kun et ymärrä edes kysymystä.
- Lue tarkkaan
et tajunnut kirjoitti:
Älä vastaile kun et ymärrä edes kysymystä.
"Kun käynnistän Messengerin, kirjautuu käyttääjä sisään automaattisesti. Ennen ilmestyi ensin laatikko, johon piti syöttää käyttäjätunnukset ja salasanat. Mistä saan tämän takaisin?"
- ohje
Lue tarkkaan kirjoitti:
"Kun käynnistän Messengerin, kirjautuu käyttääjä sisään automaattisesti. Ennen ilmestyi ensin laatikko, johon piti syöttää käyttäjätunnukset ja salasanat. Mistä saan tämän takaisin?"
Tuossa oikea vastaus kysyjälle:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=108&conference=4500000000000301&posting=22000000012565567 - yhä paranee
Msn Messengerissä on avaussivulla kolme ruksin paikkaa.
Muista minut, Muista salasana ja Kirjaudu sisään automaattisesti.
Niistä ruksit pois.
Kokeilin, toimii. - ei kaikissa
yhä paranee kirjoitti:
Msn Messengerissä on avaussivulla kolme ruksin paikkaa.
Muista minut, Muista salasana ja Kirjaudu sisään automaattisesti.
Niistä ruksit pois.
Kokeilin, toimii.Ei windows messengerissä edes ole mainitsemiasi rukseja ne ruksit on vain MSN-messengerissä.
- joulu on
ei kaikissa kirjoitti:
Ei windows messengerissä edes ole mainitsemiasi rukseja ne ruksit on vain MSN-messengerissä.
Katso taas ensimmäinen lause.
Msn Messengerissä on avaussivulla kolme ruksin paikkaa.
Muista minut, Muista salasana ja Kirjaudu sisään automaattisesti.
Niistä ruksit pois. - lopeta jänkätys
joulu on kirjoitti:
Katso taas ensimmäinen lause.
Msn Messengerissä on avaussivulla kolme ruksin paikkaa.
Muista minut, Muista salasana ja Kirjaudu sisään automaattisesti.
Niistä ruksit pois.Lopeta jänkätys, et näköjään ymärrä vaikka rautalangasta sinulle mallin vääntäisi.
Kysyjä sai jo oikean vastauksen kysymykseenä ja muisti myös kiittää oikeasta ohjeesta.
- helposti
Näin helposti:
>Käynnistä
>Suorita kirjoita siihen: control userpasswords2
>Ok
>Lisäasetukset
>Salasanojen hallinta, poista tietosi
>Sulje
>Ok.
Kun seuraavan kerran kirjaudut messengeriin älä laita ruksia Muista salasana kohtaan.- kirjautuminen
Vihdoinkin oikea vastaus. Kiitos Sinulle! Nyt kyselee taas salasanoja. Ja kiitos muillekin avunantoyrityksistä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 885516
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804732Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1113047Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv892958Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p232584Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.612039Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska251976- 321523
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1141439- 1851328