Mikä on Kokkolan punttisalitilanne? Missä treenaatte ja minne olisi aloittelevan naiskuntoilijan helppo tulla? Onko talon puolesta tarjolla ohjausta laitteiden käytössä ym?
Kuntosali
10
1779
Vastaukset
- taija
Piukkis on paras ja halvin. Siellä saat yksilöllisen ohjauksen ja opastuksen. Tosin henkilökunta on paikalla enimmäkseen arkisin klo 16. jälkeen. eli se on aika paljon omatoimisali.
- on paras
suosittelen urheilutalon salia. vähän mieskävijöitä, hikeä ja uhoamista. laitteet suunnattu pääsääntöisesti naisille. personal trainereinä tomppa ja kake kertovat pyydettäessä hyviä tipsejä.
- vastauksistanne!
Voitko Taija kertoa vielä Piukkiksen hinnoista? Urheilutalokin kiinnostaa, mutta ymmärsin että Piukkis on enemmän naisille suunnattu sali.
- krusifiksi
öjassa on sellainen monitoimilaite siinä koululla, suosittelen
- on paras
Naisten kuntosali.. Omasta mielestäni missään ei ole lähellekkään niin hyvät laitteet kuin Lady Linellä. Ja siellä on aina joku neuvomassa ja opastamassa. Siellä tehdään omat ohjelmat ja jumppia on koko ajan kaikenlaisia ja kaiken ikäisille,varmaan eniten.. Olen käynyt itse jo muutaman vuoden siellä ja kaikista vaihtoehdoista eniten tykännyt siitä.. Käy katsomassa paikkaa ja kokeilemassa,mielestäni ensimmäisen kerran pääsee ilmaiseksi..
- Sosiaalinen
Minkä ihmeen takia tyttöjen pitää mennä omille salaeille, eihänse niin toimi, urheilutalolla
on ruvennut käymään entistä enemmän naisia mikä on ihan hyvä.Ja mikä on se syy että pitää karsinoiua. - Line
Sosiaalinen kirjoitti:
Minkä ihmeen takia tyttöjen pitää mennä omille salaeille, eihänse niin toimi, urheilutalolla
on ruvennut käymään entistä enemmän naisia mikä on ihan hyvä.Ja mikä on se syy että pitää karsinoiua.Ei se siitä ole kiinni onko siellä salilla naisia,miehiä tai molempia.. Tai joillekkin on.. Mutta urheilutalolla ei ole varmaankaan kovin monipuolisia jumppia vai onko ollenkaan? Esim. lady linella jäsenet saa olla vaikka koko päivän ja joka päivä salilla ja jumpilla,kuukausi maksun hinnalla.. Naiset kuitenkin haluaa kiinteytystä ja se toimii paremmin jumpassa.. Ja siellä on solariumi ja hierontaan pääsee.. Niin ja sieltä annetaan jäsenkortti millä saa alennuksia joistain paikoista..Siinä on osa syy miksi itse käyn siellä..
- ex-ladyline
Line kirjoitti:
Ei se siitä ole kiinni onko siellä salilla naisia,miehiä tai molempia.. Tai joillekkin on.. Mutta urheilutalolla ei ole varmaankaan kovin monipuolisia jumppia vai onko ollenkaan? Esim. lady linella jäsenet saa olla vaikka koko päivän ja joka päivä salilla ja jumpilla,kuukausi maksun hinnalla.. Naiset kuitenkin haluaa kiinteytystä ja se toimii paremmin jumpassa.. Ja siellä on solariumi ja hierontaan pääsee.. Niin ja sieltä annetaan jäsenkortti millä saa alennuksia joistain paikoista..Siinä on osa syy miksi itse käyn siellä..
Kokkolasta myös Actilife, jossa on sekä naisten sali että sekasali. Ohjausta & oman ohjelman saa ja solarium löytyy. Jumppaa ja spinningiä on tarjolla ja vuoden alusta myös Les Mills -tunnit. Eikä tarvitse sitoutua vuodeksi :)
- urheilutalo
siellä on parhaat opastajat aloittelijoille kuten jo aikaisemmin mainittiin (kake, tomppa). antavat apua ja vinkkejä ihan kysymättäkin.
- ...
Sport centeriin ilman muuta. Sielläkin neuvotaan laittetten käytöstä, jos epäselvää. Käy todella mukavaa porukkaa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1331910- 69834
Msisa on eronnut
Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.28787Venäläisiä keksintöjä?
Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?258717Tiedän että on aika luovuttaa
En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r64698Katumuksesta
Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t132669- 10653
- 26633
- 77633
Sisällissota kiihtyy Ruotsissa
KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.200626