Harry oli tainnutettu. Luultavasti hän oli kuollut. Harry kuljetettiin Sairaalasiipeen. Harry tunsi kun hän leijui Taivaaseen. Mooses tuli hänen eteensä ja sanoi:
- Sinä et pääse Taivaaseen, pääset manalaan, siellä sinun on hyvä olla. Koitti hiljaisuus ja Harry näki kun oli Helvetin porteilla. Portit aukesivat ja Saatana tuli tervehtimään häntä. Harry osasi nyt tehdä tulta sormillaan. Hään päästi manauksen ilmaan ja pieraisi tuleen. Liekki sytytti seinällä roikkuvan Adolf Hitlerin ruumiin tuleen.
- Minä olen paha!, Harry huusi ja kidutti Hitleriä. Lopulta Harry sai tapettua Saatanan. Sitten hän heräsi Sairaalasiivestä.
- Helvetti, olispa se tapahtunut oikeasti!, Harry huusi.
Harry Potter käy Helvetissä
8
766
Vastaukset
- Äikänope
Ja vielä väität että et oo ekaluokkalainen...
Jos on tuommonen juttu jonka joku ihminen sanoo, ja sen lopussa on huutomerkki, niin siihen ei tule pistettä!
Esim.
'-Minä olen paha!, Harry huusi ja kidutti Hitleriä.' Oikee muoto olis
'-Minä olen paha! Harry huusi ja blaablaablaa'
Okei, tämä on pilkunviilausta, mutta olen taas yksi immeinen, joka niin hemmetisti etsii virheitä sun tekseistä, että vois todistaa sun todellisen iän (varmaan 3 vuotta). Itse opin tuon asian jo viitosella, joten e varmaan oo käyny vielä viiettä luokkaa...?
Sitäpaitsi sun teksti on niin MAUTONTA. Se on semmosta 'Blaablaa. Blaablaa.Blaablaa.'
Eli niille jotka ei ymmärrä, niin sulla on lause piste lause piste lause piste- tyylistä matskua, kun kunnon novellien kirjottajat käyttää esim. pilkkuja...- Äikänope
Hopa! Huomasin kirjottaneeni pitemmän kriteerin kun tou "novelli"...
- Nagi
Äikänope kirjoitti:
Hopa! Huomasin kirjottaneeni pitemmän kriteerin kun tou "novelli"...
Mitä helvetin väliä sillä on tuleeko siihen pilkku vai piste vai huutomerkki! Pääasia on että juttu on hyvä niin kuin se onkin! Ja Tlankkia ei haukuta!
- vampire
Hei ketä kiinnostaa? Teksti on kuitenkin ymmärrettävä joten mitä vitun väliä jollakin vitun pilkulla? Ehkä se tuli vahingossa?
Ja ota vittu rennosti. Ei tollaset hermorauniot osaa millekkään nauraa. - falcon
vampire kirjoitti:
Hei ketä kiinnostaa? Teksti on kuitenkin ymmärrettävä joten mitä vitun väliä jollakin vitun pilkulla? Ehkä se tuli vahingossa?
Ja ota vittu rennosti. Ei tollaset hermorauniot osaa millekkään nauraa.vittu vittu vittu VITTU!!!!!
- wolfy_91
falcon kirjoitti:
vittu vittu vittu VITTU!!!!!
ja taas se nähtiin. ei tlankilla ole aivoja.
ja falcon, eipäs kiroilla... XD - falcon
wolfy_91 kirjoitti:
ja taas se nähtiin. ei tlankilla ole aivoja.
ja falcon, eipäs kiroilla... XDviittasin kyllä ton vampin kirjottelemiin kirosanoihin. =)
- vampire slayer
vampire kirjoitti:
Hei ketä kiinnostaa? Teksti on kuitenkin ymmärrettävä joten mitä vitun väliä jollakin vitun pilkulla? Ehkä se tuli vahingossa?
Ja ota vittu rennosti. Ei tollaset hermorauniot osaa millekkään nauraa....älä nyt viitti jauhaa tommosta paskaa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.663112Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91841- 1111724
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2241239- 1251019
- 95958
- 60944
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil67926Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik6855- 84849